Mike McDerment, prezes i współzałożyciel, FreshBooks

21 sierpnia 2012 r.

Dziś chcę się z Wami podzielić zapowiedzią FreshBooks. Ale najpierw historia, która powstawała prawie dziesięć lat temu...

W styczniu 2003 roku prowadziłem czteroosobową agencję projektową. Do tworzenia faktur dla naszej firmy używałem programu Microsoft Word i wyrywałem sobie włosy z głowy, ponieważ Word po prostu nie był stworzony do efektywnego tworzenia dobrze wyglądających faktur i raportów dotyczących mojej działalności. Pewnego dnia przypadkowo zapisałem starą fakturę i coś we mnie pękło - wiedziałem, że musi być lepszy sposób. Przez następne dwa tygodnie tworzyłem rozwiązanie dla moich klientów i w końcu przekształciliśmy ten poboczny projekt w to, co teraz jest FreshBooks.

Droga nie była łatwa. Wprowadzenie produktu na rynek zajęło ponad szesnaście miesięcy. Kiedy wystartowaliśmy, nikogo to nie obchodziło, a dwadzieścia cztery miesiące po rozpoczęciu działalności mieliśmy tylko dziesięciu płacących klientów i przychody w wysokości 99 dolarów miesięcznie. Na trzy i pół roku przenieśliśmy się do piwnicy moich rodziców. Ale pomimo wszystkich dowodów wskazujących na naszą porażkę, kontynuowaliśmy. Dlaczego? Kochaliśmy naszych klientów, naszą firmę i wspólną pracę, a także odkryliśmy pasję służenia innym.

Od czasu tych skromnych początków ponad pięć milionów osób korzystało z FreshBooks, aby wysyłać i odbierać, drukować lub opłacać faktury. Obecnie FreshBooks ma płacących klientów w ponad 120 krajach. Jesteśmy szybko rozwijającą się dziewięćdziesięcioosobową firmą. Pomagamy wszystkim, od najbardziej wątłych firm (z których wiele to jednoosobowe, początkujące przedsiębiorstwa) po najbardziej prężne przedsiębiorstwa, w gromadzeniu miliardów dolarów. Jeśli spojrzymy tylko na Amerykę Północną, nikt poza QuickBooks Online nie ma więcej płacących online subskrybentów niż FreshBooks, co czyni FreshBooks numerem jeden wśród specjalistów od księgowości w chmurze dla właścicieli małych firm. Ale zaraz, czy FreshBooks nie jest liderem w "fakturowaniu online"? Co to jest "księgowość w chmurze"?

Rzeczywiście, kiedy zaczynaliśmy, FreshBooks został zbudowany wokół koncepcji fakturowania. Ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że od czterech lat oferujemy możliwość śledzenia wydatków. Dodatkowo oferujemy rachunek zysków i strat oraz inne raporty w stylu "księgowym", a także możliwość śledzenia czasu pracy i wysyłania klientom kosztorysów. Co było dla nas bardzo interesujące, to fakt, że w ciągu ostatnich 24 miesięcy Wy - nasi drodzy klienci - zaczęliście opisywać FreshBooks jako swój "system księgowy", a nie tylko to, czego używacie do wystawiania faktur.

A więc oto wiadomość: Od dziś FreshBooks to Cloud Accounting. Nie zmieniamy nazwy, zmieniamy tylko sposób opisywania naszych usług. Zwróciliśmy uwagę na to, co mówicie i zmieniamy sposób, w jaki mówimy o sobie, aby był bardziej spójny z tym, jak mówicie o FreshBooks. Zwróciliśmy również uwagę na to, jak zmieniły się Wasze potrzeby. I chociaż w firmie FreshBooks panuje kultura "pokazuj, a nie opowiadaj", podzielę się z Państwem informacją, że nasze przejście do "chmury" zaspokoi niektóre z Państwa nowych potrzeb i wzmocni "księgowy" element naszej ewolucji.

Czy to oznacza, że FreshBooks stanie się skomplikowany i rozdęty, próbując obsługiwać każdy rodzaj działalności i być wszystkim dla wszystkich firm? Nie. Wierzymy, że próbując służyć wszystkim, nie służy się nikomu. Wierzymy również, że firmy oparte na usługach - ludzie, którzy otrzymują wynagrodzenie za swój czas i wiedzę - są przyszłością gospodarki. Wiemy, że te firmy mają wyjątkowe potrzeby, które nie są w pełni zaspokajane, i uważamy, że przedsiębiorcy, którzy każdego dnia ciężko pracują, aby zabezpieczyć naszą przyszłość gospodarczą - poświęcając swój czas i wiedzę na problemy innych ludzi - zasługują na księgowość w chmurze stworzoną specjalnie dla nich.

Dlatego też FreshBooks nie jest przeznaczony dla wszystkich i nie będzie - zamierzamy skupić się na firmach opartych na usługach. Jeśli więc prowadzisz restaurację lub masz złożone potrzeby w zakresie inwentaryzacji, możesz z przyjemnością korzystać z systemu FreshBooks, ale nie jest on stworzony specjalnie dla Ciebie. Jeśli jednak jesteś prawnikiem, agencją marketingową lub reklamową, hydraulikiem, dekoratorem wnętrz, informatykiem, terapeutą, architektem, specjalistą od stron internetowych - jeśli tworzysz wartość dla swoich klientów, poświęcając swój czas i wiedzę na problemy innych ludzi - FreshBooks jest stworzony dla Ciebie.

Dostarczając księgowość w chmurze, której potrzebujesz, zamierzamy pozostać wierni naszym korzeniom: oszczędzaniu czasu na rozliczanie klientów. Kiedy w 2003 roku stworzyłem pierwszą wersję FreshBooks, zbudowałem serwis do fakturowania online, ponieważ 95 procent mojego czasu poświęconego na księgowość zajmowało zarządzanie należnościami. Nie bez powodu od tego zacząłem - to właśnie tam właściciele firm usługowych odczuwają ból związany z księgowością. Wiemy, że fakturowanie klientów - tworzenie i wysyłanie faktur, śledzenie zaległych faktur, oczekiwanie na czeki w poczcie, a następnie ich archiwizowanie - jest tym, na co poświęca się czas w księgowości, i widzimy wiele możliwości, aby pomóc Ci zaoszczędzić czas na fakturowaniu i szybciej otrzymać zapłatę. Naszym dziedzictwem jest fakturowanie i jesteśmy z tego dumni - na tym będziemy się koncentrować.

Niedawno udostępniliśmy Przegląd Konta - prosty i nieskomplikowany pulpit finansowy dla Twojej firmy. To krok bliżej do księgowości i jest to najbardziej pozytywnie przyjęta zmiana w FreshBooks, jaką kiedykolwiek wprowadziliśmy - 99,3 procent z Was zdecydowało się uczynić ją swoją nową stroną główną. W nadchodzących tygodniach i miesiącach mamy w zanadrzu jeszcze więcej. Mamy nadzieję, że w tym czasie przekonasz się, że księgowość w chmurze z FreshBooks jest dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Chciałem, abyś najpierw usłyszał ode mnie o naszej ewolucji w kierunku Księgowości w chmurze. Jest to subtelna, ale znacząca zmiana, którą przygotowywaliśmy przez prawie dziesięć lat. Na naszej stronie internetowej, w naszej aplikacji i w naszych wiadomościach e-mail zobaczysz informacje o Cloud Accounting. Zaczniesz dostrzegać nowe możliwości dostępne dla Ciebie z FreshBooks. Zapewniam jednak, że nasze zaangażowanie w obsługę klientów nie ulegnie zmianie - nadal będziemy dążyć do zapewnienia najbardziej niezwykłych doświadczeń, jakie kiedykolwiek mieliście z jakąkolwiek firmą, z którą mieliście do czynienia.

Na koniec obiecuję, że będziemy ciężko pracować, aby kontynuować naszą tradycję zapewniania wyjątkowej obsługi klienta i tworzenia produktów, które pomogą Ci zaoszczędzić czas, ponieważ wiemy, że rozpocząłeś działalność gospodarczą, aby realizować swoją pasję i służyć swoim klientom - nie po to, aby uczyć się rachunkowości.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, wyślij mi e-mail. Chętnie się z Tobą spotkam.

Z poważaniem,

Mike McDerment

Dyrektor generalny i współzałożyciel

FreshBooks.com

Powiązany artykuł:

  • FreshBooks uruchamia sklep z dodatkami z Peachtree Connector