Jako księgowy, czasami może się wydawać, że spędzasz około 10 procent swojego czasu przygotowując podatki, a pozostałe 90 organizowanie rachunków, faktur i papierkowej roboty, że twoi klienci rękę do Ciebie w nieuporządkowany stos. Jeśli obsługujesz klientów w branży nieruchomości, można spędzić jeszcze więcej czasu sortowania przez stosy pudełek po butach, aby zorganizować i skategoryzować rekordy wielu odliczeń podatkowych zakupów swoich klientów dokonać w ciągu roku.

Z większością czasu spędzonego w drodze podróżując do otwartych domów, spotkań z klientami i drukarni, profesjonaliści z branży nieruchomości mają tendencję do robienia więcej zakupów odliczanych od podatku niż ci z innych branż, co oznacza, że mogą być jednymi z najbardziej czasochłonnych kont, które obsługujesz.

Nie tylko jest to żmudne, ale czas, który spędzasz organizowanie wpływów może być również drenaż na swojej praktyce księgowej dochodów. Zamiast brać na siebie więcej klientów z wysokiej wartości umiejętności w przygotowaniu podatkowym, może być zmuszony do pchania paragonów do otwartych znaków domu wokół biurka.

Jeśli boisz się kolejny sezon podatkowy spędzony organizowanie disheveled papierkowej roboty w imieniu swoich klientów nieruchomości, teraz może być dobry czas, aby rozważyć zalecenie, aby rozpocząć korzystanie z chmury oprogramowania księgowego. To może pomóc zmniejszyć liczbę godzin spędzonych na przygotowanie swoich klientów nieruchomości do sezonu podatkowego w tych trzech sposobów:

  1. Enable Twoi klienci do nagrywania i dzielenia się wydatkami natychmiast

Niektóre aplikacje księgowe oparte na chmurze pozwalają swoim klientom pstryknąć zdjęcie paragonu, jak tylko opuszczą drukarnię ze stosem ulotek, co oznacza, że nie trzeba czekać do końca miesiąca lub kwartału, aby dowiedzieć się o tym wydatku.

  1. Kategoryzuj wydatki w oparciu o rodzaj zakupu i to, czy kwalifikuje się on do odliczenia podatkowego

IRS zezwala na odliczenia niektórych zwykłych i niezbędnych wydatków biznesowych, ale zabrania odliczeń od innych (takich jak prezenty powyżej 25 dolarów lub ulepszenia dokonane w wynajmowanej nieruchomości). Dlatego jednym z najważniejszych sposobów na zapewnienie klientom maksymalizacji ich odliczeń i zmniejszenie ryzyka kontroli jest oprogramowanie księgowe w chmurze, które pozwala na kategoryzację każdego zakupu w momencie jego dokonywania, zamiast czekać do później, kiedy klient może zapomnieć, czy rachunek za benzynę był przeznaczony na podróż do domu otwartego czy na odwiedziny rodziny.

  1. Spędzaj mniej czasu na pchaniu papieru, a więcej na rozwijaniu biznesu

Jako księgowy, możesz oferować wysokiej wartości usługi dla swoich klientów, a jeśli wyeliminować godziny spędzasz organizowanie i kategoryzowanie wpływów, można wziąć na więcej, rozwijać swoją działalność i oferują bardziej bezproblemowe doświadczenie dla swoich klientów w czasie podatkowym i przez cały rok.

Aby wybrać narzędzie księgowe w chmurze, które pomoże Ci śledzić rachunki za ulotki marketingowe, znaki otwartych domów, koszty paliwa, sprzęt i materiały eksploatacyjne dla zwykłych i niezbędnych wydatków i nie tylko, szukaj czegoś, co zarówno pozwala na przechwytywanie wpływów w czasie rzeczywistym, jak i zaawansowaną kategoryzację różnych rodzajów wydatków. Rozważ skorzystanie z bezpłatnego okresu próbnego oferowanego przez kilka firm, aby ocenić różne aplikacje i włączyć sesję szkoleniową do procesu przyjmowania nowych klientów, abyś mógł być gotowy na sezon podatkowy przez cały rok.

Powiązane artykuły

Dla tych, którzy nie są gotowi na księgowość w chmurze

Co czyni firmę gotową na przyszłość?