Przez Anne Rosivach

Trudno sobie wyobrazić, aby oprogramowanie księgowe zdobyło uznanie społeczności projektantów, ale Xero", piękne oprogramowanie księgowe", właśnie to zrobiło. Zbudowany dla sieci od podstaw w 2006 roku przez przedsiębiorcę technologicznego i księgowego z małej firmy, Xero był prowadzony przez projekt i koncentruje się na użyteczności od samego początku, Jamie Sutherland, prezes US Operations, Xero, powiedział w rozmowie z AccountingWEB.

"Wygląda to prawie jak aplikacja konsumencka. Księgowi wybierają ją ze względu na to, jak wygląda. Księgowi mogą zobaczyć całe portfolio swoich klientów ze swojej konsoli".

"Innowacyjne otwarte API Xero umożliwia dostęp do wielu innych popularnych aplikacji Cloud na swojej platformie, ostatecznie poprawiając funkcjonalność i organizację małych firm i ich partnerów księgowych. Klienci z USA i ich księgowi mogą łatwo zobaczyć informacje o przepływach pieniężnych w czasie rzeczywistym z dowolnego urządzenia" - powiedział Sutherland.

Integracja z popularną platformą RUN Powered by ADP Payroll firmy ADP, dostosowaną specjalnie dla właścicieli małych firm, jest już dostępna za pośrednictwem Xero. Możliwość integracji z Bill.com, rozwiązaniem do płatności rachunków, fakturowania i zarządzania gotówką dla firm, będzie dostępna w najbliższej przyszłości, obie firmy ogłosiły.

W ostatnich tygodniach firma ogłosiła również nową aplikację Xero Touch dla systemu Android.

Zarówno Xero, jak i Bill.com zostały wyróżnione jako "Awesome Applications" podczas 2012 Accounting Solutions Conference organizowanej przez The Sleeter Group. Otrzymały one nagrodę "Awesome Applications" za umożliwienie integracji oraz łatwość użycia i wygląd ich rozwiązań.

Piękny" design Xero został doceniony w następujący sposób:

  • Otrzymał sponsorowaną przez Google nagrodę IxDA za Optymalizację/Produkcję
  • Nominacja do nagrody Webby (czwarty raz z rzędu)
  • Nominacja do nagrody Fast Company Innovation By Design Awards, kategoria Service Design

Firma Xero, założona w Nowej Zelandii i obecna w Australii i Wielkiej Brytanii, od niedawna działa na rynku amerykańskim. Będąc spółką publiczną, Xero podwoiło liczbę klientów w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Sutherland stwierdził, że",Nacisk na design i użyteczność oraz otwarte API dają nam przewagę w konkurencji z "wielkimi facetami". Jesteśmy Dawidem przeciwko Goliatowi".

Bill.com jest częścią konsorcjum CPA2Biz, dostawców oprogramowania, którzy zostali zgrupowani pod parasolem for-profit AICPA. Xero nie podjęło jeszcze tej drogi, powiedział Sutherland.

Powiązany artykuł:

  • Nowa platforma płacowa online Xero i ADP