Kara Haas

Niektórzy księgowi wahają się przed przyjęciem rozwiązań opartych na SaaS. Choć podają różne powody swojego wahania, niepewność wydaje się być podstawową. Niepewność dotyczy bezpieczeństwa, korzystania z nowych produktów oraz postrzeganego wzrostu konkurencji na ich rynkach.

Księgowi, którzy zaadoptowali rozwiązania SaaS w ciągu ostatniego roku, odnieśli większy sukces w swoich praktykach. Praktycy ci twierdzą, że zamiast zwiększonej konkurencji, pojawiło się poczucie współpracy. Ten duch współpracy kanalizuje specjalizacje, aby ostatecznie zaoferować klientom usługi najwyższej jakości.

Magen Smith, CPA i właściciel Book-It Accounting Services, LLC, przyjmuje filozofię "Strzelania w chmury". Używa internetowych narzędzi księgowych, takich jak Xero, aby pomóc swoim klientom zrozumieć ich biznes w dowolnym miejscu i czasie.

Smith powiedział", "Chmura obliczeniowa usuwa tradycyjne granice dotyczące sposobu prowadzenia działalności. To niesamowite, że możemy udostępnić plik lub program komuś znajdującemu się w połowie drogi na drugą stronę świata i wspólnie przeprowadzić burzę mózgów, aby stworzyć coś wspaniałego. Możemy swobodnie współdziałać w dowolnym miejscu, czasie i z każdym, kto pasuje do naszych potrzeb."

Księgowi często myślą o chmurze w kategoriach wyłącznie oprogramowania księgowego. Istnieją jednak narzędzia współpracy oparte na SaaS, które pomagają księgowym poza ich zdolnością do współpracy z klientami w ich dokumentacji finansowej.

Chris Farmand, CPA, CITP z Chris Farmand + Company, był w stanie wyszukać najlepszych członków swojego zespołu. Wyjaśnia, jak jego nowy pracownik nie ogranicza się do swojego lokalnego obszaru: "Właśnie zatrudniłem mojego pierwszego CPA, a ona mieszka na północy Nowego Jorku. Chmura umożliwia jej pełny dostęp do moich systemów i procesów. Nasze postępy, dla każdego projektu, są śledzone i rozliczane w opartym na chmurze systemie CRM. Zasoby księgowości, płac, poczty elektronicznej i CRM są dostępne z każdego miejsca z połączeniem internetowym. To jest wspaniałe; mało lub nie ma stresu związanego z działaniem systemów, kosztami, a krzywa uczenia się jest krótka."

To, co kiedyś było postrzegane jako konkurencja, media społecznościowe i networking umożliwiają księgowym identyfikację i maksymalizację specjalizacji. Osoby prowadzące jednoosobową działalność są w stanie poszerzyć swoją bazę wiedzy, wyostrzyć umiejętności i dostarczyć szerszy zakres usług swoim klientom poprzez uczestnictwo w społecznościach internetowych.

David Cowan z Tribal Ledgers, LLC, dzieli się tym, jak jego uczestnictwo w sieci THRIVEal+CPA jest kluczowe dla jego sukcesu jako nowego, jedynego praktyka. Cowan docenia siłę Yammera, sieci społecznościowej dla przedsiębiorstw. Dzięki Yammerowi liderzy w zawodzie o różnych specjalnościach mogą się zjednoczyć, mając wspólne poczucie celu i wizji. "Unikalnym aspektem Yammera, czy jakiejkolwiek innej platformy współpracy, jest dzielenie się i zdobywanie wiedzy. Uważam, że największą korzyścią z Yammera jest to, że współdzielone informacje zmuszają mnie do spojrzenia na wiele spraw z innej perspektywy i pomyślenia o tym, co robię, jak to robię i dlaczego to robię, w nowym świetle" - powiedział Cowan.

Jak korzystasz z produktów SaaS, aby poprawić swoje wykształcenie, umiejętności i dostarczyć najlepsze usługi swoim klientom?

Powiązane artykuły:

  • Resilience Planning to krok pierwszy przy migracji do chmury
  • CCH wprowadza wersję SaaS programu ProSystem fx Scan: Cyfrowe porządkowanie dokumentów źródłowych 1040 w chmurze