IRIS Software Group (IRIS), globalny dostawca oprogramowania księgowego, przejął Conarc, amerykańskiego dostawcę oprogramowania do zarządzania dokumentami dla firm CPA. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Po przejęciu Doc.It w lipcu 2021 roku, jest to kolejny etap w misji IRIS polegającej na szybkiej ekspansji w Ameryce Północnej. IRIS stale rozszerza swoje rozwiązania w zakresie zarządzania praktyką i produktywności, ponieważ firmy CPA w Ameryce Północnej rozwijają się i poszukują nowych usług. IRIS współpracuje już z 50 z 100 największych firm CPA w USA oraz z wieloma innymi. Firma planuje dalszy rozwój pakietu rozwiązań dla firm księgowych w Ameryce Północnej, zwłaszcza, że pandemia COVID-19 zwiększyła zapotrzebowanie na kompleksowe systemy zarządzania dokumentami i bezpieczną wymianę poufnych informacji online.

"Conarc dołącza do rodziny IRIS, co jest kolejnym krokiem w rozszerzaniu naszej obecności i otwieraniu znaczących możliwości rozwoju w Ameryce Północnej, dostarczając najlepsze rozwiązania w zakresie oprogramowania, których firmy CPA potrzebują, aby odnieść sukces w dzisiejszym, stale zmieniającym się krajobrazie biznesowym. Podczas gdy celem CPA jest świadczenie usług doradczych w dążeniu do rozwoju rynku, firmy musiały również poruszać się po znaczących zmianach regulacyjnych w czasie pandemii", powiedziała Elona Mortimer-Zhika, CEO IRIS Software Group.

Założone w 1996 roku oprogramowanie iChannel firmy Conarc zostało zaprojektowane, aby umożliwić firmom CPA połączenie wszystkich informacji w jednym miejscu, pozwalając im na tworzenie raportów i zarządzanie przepływem pracy w sposób bardziej efektywny, dzięki czemu mogą skupić się na kontaktach z klientami w znaczący sposób i rozwijać swoje firmy.

"Ostatnie 18 miesięcy pokazało, że firmy CPA potrzebują odpowiednich narzędzi do połączenia wszystkich swoich działań w jednym miejscu, aby mogły stworzyć kompletny obraz dla swoich klientów i nawiązać z nimi kontakt. W Conarc spędziliśmy ponad dwie dekady pracując z firmami CPA nad projektowaniem i rozwojem rozwiązań, które umożliwiają im zwiększenie wydajności i rozszerzenie działalności. Dzięki niesamowitym zasobom IRIS i pracy z doskonałym zespołem IRIS, będziemy w stanie przenieść naszą ofertę na wyższy poziom. Cieszymy się, że dołączamy do tej grupy," powiedział Meredith Jolly, CEO Conarc.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% darmowa i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaWyświetl

wszystkie treści AccountingWEB


Blokada treści, ikona zaznaczeniaKomentuj

artykułyDostęp do

treści terazZarejestruj sięMasz już


konto? Zaloguj się tutaj