Bloomberg BNA udostępnił 20 sierpnia nowe oprogramowanie internetowe, które dostarcza aktualne stawki podatku od sprzedaży i użytkowania dla każdej jurysdykcji podatkowej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Produkt, BNA Sales Tax Rates, posiada całkowicie nowy interfejs internetowy, bardziej szczegółowe opcje wyszukiwania oraz możliwość otrzymywania automatycznego dostarczania linków dostępu do najnowszych stawek podatku od sprzedaży.

Przy prawie 10 000 jurysdykcji podatkowych w USA, przestrzeganie przepisów dotyczących podatku od sprzedaży i użytkowania jest czasochłonne, pracochłonne, skomplikowane i kosztowne, Pat Bryant, starszy menedżer produktów oprogramowania Bloomberg BNA, powiedział w pisemnym oświadczeniu. Skoncentrowany na zapewnieniu szerszego zakresu i większego poziomu precyzji, BNA Sales Tax Rates pomaga rozwiązać ten administracyjny koszmar poprzez redukcję błędów, zmniejszenie ryzyka kontroli i wyeliminowanie zaniżonych lub zawyżonych płatności podatku od sprzedaży.â

Niektóre z kluczowych korzyści płynących z BNA Sales Tax Rates obejmują:

  • Różnorodne opcje wyszukiwania w celu identyfikacji granic jurysdykcji i określenia stawek podatkowych, w tym miasto, hrabstwo, kod ZIP, kod ZIP+4 oraz adres uliczny. Walidacja adresu i formatowanie oparte na standardach US Postal Service jest stosowane automatycznie.
  • Zarówno aktualne, jak i historyczne stawki podatku od sprzedaży i użytkowania dla każdej jurysdykcji podatkowej w Stanach Zjednoczonych, w tym Puerto Rico, a teraz także dla Kanady.
  • Łatwo dostosowywalne i możliwe do wykorzystania w celu zautomatyzowania dostarczania linków dostępu do najnowszych stawek podatku od sprzedaży, które mogą być dostosowane do unikalnych procesów klientów.

Opcjonalny program BNA Sales Tax Exporter jest również dostępny w celu importowania stawek do dowolnej aplikacji finansowej, handlu elektronicznego lub punktu sprzedaży.