Produkty Certify i Concur do zarządzania wydatkami uzyskały status "Lidera" na podstawie kombinacji ocen satysfakcji klientów i wielkości obecności na rynku, zgodnie z najnowszym raportem Grid, opracowanym przez platformę recenzji użytkowników oprogramowania biznesowego G2 Crowd.

Raport Zima 2015 dotyczący narzędzi do zarządzania wydatkami, który został opublikowany w środę, opiera się na ponad 700 ocenach produktów dokonanych przez profesjonalistów biznesowych. W raporcie Siatka G2 Crowd dla zarządzania wydatkami uwzględniono 11 produktów, z których każdy posiada 10 lub więcej opinii użytkowników zamieszczonych w serwisie.

"Zarządzanie wydatkami to jedna z najpopularniejszych kategorii na G2 Crowd, zarówno pod względem liczby napisanych recenzji, jak i liczby kupujących czytających recenzje" - powiedział serwisowi AccountingWEB Tim Handorf, prezes G2 Crowd z siedzibą w Highland Park w Illinois. "Opinie wskazują, że oprogramowanie do zarządzania wydatkami jest używane przez firmy różnej wielkości.

Chociaż raport i dane dotyczące recenzji są publicznie dostępne na G2 Crowd, użytkownicy muszą uwierzytelnić się za pomocą swojego konta LinkedIn, aby zamieścić recenzję w serwisie. Recenzje od pracowników dostawców, konkurentów, redaktorów biznesowych i konsultantów również pojawiają się w serwisie, ale nie są uwzględniane w algorytmie G2 Crowd.

Na podstawie kombinacji ocen satysfakcji użytkowników i danych dotyczących obecności na rynku (wielkość dostawcy, udział w rynku i wpływ społeczny), każde oprogramowanie na Siatce jest klasyfikowane jako "Lider" (wysoki wynik satysfakcji klientów i znacząca obecność na rynku), "High Performer" (wysoki wynik satysfakcji klientów, ale mniejsza obecność na rynku), "Contender" lub "Nisza".

Certify i Concur, które uzyskały odpowiednio 74 i 68 punktów w rankingu Grid, zostały uznane za "Liderów" wśród produktów do zarządzania wydatkami. Obecnie na G2 Crowd znajduje się ponad 400 opinii użytkowników o Certify, a narzędzie do automatycznego zarządzania podróżami i wydatkami otrzymało ogólny wynik zadowolenia klientów wynoszący 98%, czyli najwyższy spośród 11 najlepszych produktów.

"Jest to ekscytujący moment rozwoju Certify, a zdobycie pozycji nr 1 wśród programów do raportowania wydatków oraz jednego z zaledwie dwóch liderów rynku w naszej kategorii jest ogromnym potwierdzeniem naszych wysiłków" - powiedział AccountingWEB Bob Neveu, dyrektor generalny Certify. "Czytanie indywidualnych recenzji użytkowników od prawdziwych klientów, którzy nie szczędzą pochwał dla bogatej funkcjonalności i łatwości obsługi produktu, a także dla naszego zespołu ds. zadowolenia klienta, inspiruje nas do dalszej pracy, aby przewyższyć ich oczekiwania".

Użytkownicy Concur zamieścili ponad 80 recenzji na G2 Crowd, i chociaż produkt oprogramowania do zarządzania wydatkami miał niższy wynik zadowolenia klientów (65) niż Certify, miał wynik obecności na rynku wynoszący 74, najwyższy ze wszystkich produktów uwzględnionych w raporcie.

Wydatki stanowią część naszej podstawowej oferty w Concur, a otrzymanie wyróżnienia "Leader" nie tylko wzmacnia naszą pozycję innowatora, ale także potwierdza naszą wizję zapewnienia idealnej podróży i idealnego raportu wydatków" - powiedział AccountingWEB dyrektor ds. produktów Concur Barry Padgett. "Staramy się zapewnić klientom bezproblemowe, łatwe w obsłudze doświadczenie i współpracujemy z wieloma partnerami w całym ekosystemie podróży i wydatków, aby raporty wydatków praktycznie pisały się same".

Wśród produktów oprogramowania do zarządzania wydatkami, które otrzymały status "High Performer" znalazły się: Expensify, UNIT4 Travel & Expenses, ExpenseWatch, Replicon, Nexonia Expenses oraz Journyx.

NetSuite Open Air uzyskał status "Contender" w raporcie Grid, podczas gdy ArchiOffice i BillQuick zostały uznane za produkty "Niszowe".

W przypadku wszystkich platform do zarządzania wydatkami, respondenci stwierdzili, że produkt, którego używają, spełnia ich wymagania w średnim stopniu 84%. Średnio 82% recenzentów jest skłonnych polecić produkt, z którego korzystają.

Według G2 Crowd, produkty do zarządzania wydatkami, które posiadają funkcje mobilne, wydają się bardziej odpowiadać użytkownikom. Każdy z 11 dostawców uwzględnionych w Siatce posiada zarówno wersje swoich produktów dla systemu iOS, jak i Android.

Ponieważ Siatka zarządzania wydatkami G2 Crowd działa w czasie rzeczywistym, produkty mogą zmieniać kwadranty - lub mogą być dodawane nowe produkty - w miarę napływu kolejnych opinii użytkowników.

Od momentu uruchomienia serwisu w lutym 2013 r., G2 Crowd zebrał ponad 25 000 recenzji oprogramowania biznesowego w kilkuset kategoriach. Na podstawie tych danych G2 Crowd opublikowała raporty, które przedstawiają rankingi najlepszych platform oprogramowania dla przedsiębiorstw w takich kategoriach, jak zarządzanie relacjami z klientami, analityka biznesowa, przechowywanie i udostępnianie plików oraz podpisy elektroniczne.

G2 Crowd opublikował swój inauguracyjny raport Grid dla oprogramowania księgowego w październiku 2014 r.

Powiązane artykuły:

Grid(un)locked: Wiodące oprogramowanie księgowe na podstawie recenzji użytkowników G2 CrowdTa
siatka przedstawia w czasie rzeczywistym recenzje użytkowników dla produktów przedstawionych na konferencji Solutions14 organizowanej przez The Sleeter Group