Większość małych firm (73 procent) twierdzi, że ich największe stresory finansowe to zarządzanie przychodami, wydatkami i zbieranie zaległych płatności, zgodnie z najnowszym sondażem Zogby zleconym przez Xero, dostawcę oprogramowania do księgowości online. Najlepszym sposobem na złagodzenie tego stresu jest utrzymanie się na szczycie przepływu gotówki, a Xero ułatwiło to o jeden krok, wydając aplikację Xero Touch dla użytkowników urządzeń z systemem android.

Dostępna już na iOS, nowa aplikacja Xero Touch zawiera unikalne funkcje, które dają użytkownikom natychmiastowy wgląd w sytuację ich firmy - zwykłe dotknięcie ekranu pozwala użytkownikom sprawdzić salda kont i kart kredytowych, a także szczegółowe opisy transakcji. Korzyści, jakie użytkownicy małych firm mogą odnieść z korzystania z aplikacji Xero Touch to:

  • Koniec z opóźnionymi fakturami. Twórz faktury na bieżąco bezpośrednio z telefonu, ponieważ funkcja inwentaryzacji umożliwia szybkie i łatwe wyszczególnienie faktur. Dzięki danym kontaktowym klientów dostępnym w aplikacji, nowe faktury można od razu wysyłać pocztą elektroniczną, a zaległe faktury można sprawdzić telefonicznie i ponownie wysłać za pomocą kilku stuknięć.
  • Koniec z zagubionymi paragonami. Minęły już czasy zmiętych rachunków za wydatki, które czaiły się w kieszeniach spodni i torebki. Użytkownicy mogą robić zdjęcia paragonów, które następnie są natychmiast przesyłane na ich konta. Wydatki można zgłaszać bezpośrednio z telefonu.

W dzisiejszym świecie usługi w czasie rzeczywistym, które pozwalają małym firmom być zwinnymi, są kluczowe dla sukcesu i dobrobytu firmy. Sześćdziesiąt sześć procent właścicieli małych firm twierdzi, że korzysta z aplikacji biznesowych za pomocą urządzeń mobilnych, a 43 procent robi to co najmniej raz dziennie. Spośród tych samych właścicieli małych firm, 58 procent stwierdziło, że ich urządzenia mobilne sprawiły, że biznes stał się bardziej wydajny, a 50 procent stwierdziło, że byliby zainteresowani mobilnymi narzędziami księgowymi.

"Jako właściciel małej firmy jestem stale w pięciu miejscach jednocześnie" - mówi Caitlin MacGregor, współzałożycielka cream.hr. "Xero Touch sprawiło, że nadzorowanie i zrozumienie finansów stało się po raz pierwszy wygodne. Chociaż nadal istnieje stres związany z prowadzeniem firmy, teraz czuję, że mogę się bardziej skoncentrować na rozwoju biznesu, personelu i produkcji. Do użytkowników androida: Uważajcie. Ta aplikacja księgowa jest uzależniająca".

Xero odkryło, że pracowici właściciele małych firm nie zawsze siedzą za biurkiem chrupiąc liczby, ale że większość zarządza finansami w podróży - czy to na plaży, czy na stoku narciarskim. Czterdzieści sześć procent z nich sprawdzało swoje finanse na wakacjach, 15 procent podczas dojazdów do pracy, a 12 procent z samolotu. Wielu z nich robiło to także w czasie przeznaczonym na spotkania towarzyskie lub w czasie wolnym od pracy: 30 procent sprawdzało finanse podczas oglądania telewizji, a 18 procent podczas pobytu w barze lub restauracji. Inne miejsca, w których monitorowanie finansów miało miejsce to hotele, oczekiwanie na naprawę samochodu, a nawet ganek przed domem. Teraz ci właściciele małych firm mają dodatkową łatwość i wygodę dzięki Xero Touch.

"Xero ma na celu bycie rozwiązaniem księgowym dla dzisiejszego właściciela małej firmy. Użytkownicy iOS skorzystali z Xero Touch, a teraz przyszła kolej na android. Jesteśmy zachwyceni, że nie tylko docieramy na całym świecie, ale na urządzeniach Cloud" - powiedział Jamie Sutherland, prezes Xero ds. operacji w USA.


O badaniu

Xero zleciło przeprowadzenie badania za pośrednictwem IBOPE Zogby International poprzez ankietę online wśród 526 małych firm w Stanach Zjednoczonych w dniach 20-21 sierpnia 2012 roku. Do udziału w badaniu zaproszono próbę panelu internetowego IBOPE Zogby International, który jest reprezentatywny dla dorosłej populacji Stanów Zjednoczonych. Margines błędu wynosi +/- 4,4 punktu procentowego. Marginesy błędu są wyższe w podgrupach. Obliczenia MOE dotyczą wyłącznie błędu próbkowania. Więcej na temat badania można znaleźć na stronie: http://blog.xero.com/.

Powiązane artykuły:

  • Nowe badanie Xero ujawnia najczęstsze błędy finansowe małych firm
  • Nowa platforma płacowa online Xero i ADP

Źródło: 2 października 2012, Informacja prasowa Xero