Dział podatków i księgowości firmy Thomson Reuters ogłosił wprowadzenie Agile Tax, nowego oprogramowania podatkowego klasy produkcyjnej przeznaczonego wyłącznie dla chmury.

Scott Fleszar, wiceprezes ds. marketingu strategicznego w Thomson Reuters Tax and Accounting, opisał ten produkt jako przeznaczony dla rynku profesjonalnych preparatorów podatkowych - "sklepowych" praktyk podatkowych. Komponent chmury oznacza, że produkt pozwala praktykom pracować z dowolnego miejsca. Zamiast płacić za liczbę przygotowanych deklaracji podatkowych, praktycy podatkowi będą kupować licencję na miejsce.

Według Jeffa Fritza, dyrektora Agile Tax, produkt ten przyniesie większą produktywność i elastyczność w przestrzeni profesjonalnego przygotowywania podatków, dzięki swojej strukturze opartej na Chmurze, szerokim możliwościom eliminacji papieru oraz wygodnemu, opartemu na subskrypcji modelowi płatności.

"Od ponad trzydziestu lat dostarczamy wysokiej jakości oprogramowanie na rynek pełnych usług podatkowych i księgowych" - powiedział Fritz. "Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem tego rewolucyjnego nowego produktu na rynek profesjonalnego przygotowania podatkowego".

Cechy Agile Tax obejmują:

  • Platforma oparta na chmurze, która umożliwia dostęp w dowolnym czasie i miejscu, automatyczne aktualizacje i kopie zapasowe, zapewnioną ciągłość działalności oraz mniejsze inwestycje w IT.
  • Skalowalny model płatności za subskrypcję, bez opłat wstępnych i odnowień. Dzięki temu firmy mogą po prostu płacić niską opłatę miesięczną i dodawać lub usuwać pracowników w zależności od potrzeb w dowolnym momencie w ciągu roku.
  • Szerokie możliwości eliminacji papierowych dokumentów, w tym internetowe organizery dla klientów i bezpieczne portale internetowe do dostarczania wypełnionych deklaracji podatkowych i łatwej wymiany plików w toku.

W roku podatkowym 2012 Agile Tax będzie obejmował formularze federalne 1040, 1120, 1120S i 1065 oraz wszystkie stany, a także federalne 1041 i wybrane stany.

"Agile Tax przynosi możliwości, które nie były dostępne dla przygotowujących podatki w przeszłości", powiedział Fritz. "Teraz, wysokonakładowi preparatorzy podatkowi mają system oprogramowania oparty na chmurze, który pozwala im być bardziej elastycznym, bardziej produktywnym i bardziej dochodowym".

Więcej informacji o Agile Tax można znaleźć na stronie www.AgileTax.com.

Powiązane artykuły:

  • Rapid Corporate Adoption Curve Proclaims "Cloud Is Now"
  • Working in the Cloud: Porozmawiaj ze swoimi klientami o Cloud Computing

Źródło: Informacja prasowa Thomson Reuters