By Jason Bramwell

Nowozelandzki dostawca oprogramowania księgowego online Xero powiedział 13 października, że zebrał 150 milionów dolarów na sfinansowanie dużej ekspansji w Stanach Zjednoczonych.

Siedziba XeroUS, która niedawno przeniosła się do nowego obiektu o powierzchni 25.000 stóp kwadratowych w San Francisco, poinformowała, że nowy kapitał został pozyskany od dotychczasowych udziałowców Valar Ventures (wspieranych przez współzałożyciela PayPal Petera Thiela) i Matrix Capital Management, a także innych inwestorów w Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii. Na inwestorów z USA przypadło 123 mln USD z pozyskanych 150 mln USD.

"Po wzmocnieniu setek tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw w Nowej Zelandii, Australii i Wielkiej Brytanii, Xero jest przygotowany do zrobienia tego samego dla swoich dwudziestu dziewięciu milionów potencjalnych klientów w Stanach Zjednoczonych", David Goel, członek zarządzający Matrix Capital Management, powiedział w pisemnym oświadczeniu.

Xero ma teraz 100 pracowników w całych Stanach Zjednoczonych, w tym w Los Angeles, Nowym Jorku i Austin. Nowe biuro zostało otwarte 14 października w Denver, które pomoże wzmocnić zespół obsługi klienta Xero w USA oraz globalne wsparcie 24/7.

Xero stwierdził również, że nowe finansowanie zostanie wykorzystane, aby iść łeb w łeb z jego głównym rywalem oprogramowania księgowego online, Mountain View, Kalifornia Intuit i jego flagowego produktu, QuickBooks.

W dniu 8 października Xero uruchomił bezpłatną usługę konwersji, która umożliwi małym firmom migrację danych QuickBooks do usługi księgowej Xero w chmurze. Xero ogłosiło również w zeszłym tygodniu, że odnotowało 89-procentowy globalny wzrost liczby klientów za rok do 30 września, jak również 84-procentowy wzrost globalnych przychodów.

"Ten nowy kapitał pomoże nam kontynuować naszą misję dostarczania potężnych i dostępnych systemów finansowych i rozliczeniowych dla małych firm i ich doradców finansowych w dowolnym czasie i miejscu", powiedział prezes Xero US Jamie Sutherland w pisemnym oświadczeniu.

Powiązany artykuł:

  • Xero Unveils QuickBooks Conversion Service