Po wysłuchaniu przemówień i spotkanie z kierownictwem, partnerów i kilka księgowych na Sage Summit, planuję zbadać, co byłem w stanie rozszyfrować, że wyszedł z ich niedawnej konfab.

Dla tych, którzy nie wiedzą, w zeszłym tygodniu Sage miał swoją doroczną konferencję Sage Summit w Nowym Orleanie. Po raz drugi w historii, stworzył połączone, międzynarodowe wydarzenie użytkowników i partnerów (pierwszy był w zeszłym roku w Las Vegas), a nie segmentowane partnerów i użytkowników wydarzeń, które były głównie ukierunkowane na Sage Ameryki Północnej.

Ogólnie rzecz biorąc, wydarzenie miało sens i, jak już wspomniałem w moim poprzednim felietonie, prawdopodobnie powinno być zrobione kilka lat temu po tym, jak Sage nabył północnoamerykańskie firmy, które zrobił. Sage od dawna był globalnym graczem, aktywnym w Wielkiej Brytanii, Europie, Azji i Australii, jak również, więc zebranie tego wszystkiego pod jednym dachem â zwłaszcza teraz, że jest dedykowany do komunikowania, że jest naprawdę globalną firmą z globalnymi produktami â po prostu miało sens.

Moim głównym celem w uczestnictwie było poznanie kierunku rozwoju tej firmy, która od lat ma wiele powiązań ze społecznością księgowych, być może bardziej w innych krajach, ale nie z powodu braku wysiłku lub zaangażowania.

Ogólnie rzecz biorąc, z nowym globalnym dyrektorem generalnym Stephenem Kelly na miejscu, widzimy milszego, łagodniejszego Sage: Taki, który chce klientów na całe życie, taki, który zaczyna wprowadzać innowacje i taki, który nie chce nikogo popychać w kierunku, w którym nie czuje się komfortowo. Tak więc, zamiast zajmować twarde stanowisko w sprawie zmian, przeniesienie do chmury, nowe linie produktów, wycofanie starszych systemów, lub naprawdę na nic w szczególności, ten jeden Sage pod Kelly proponuje być wszystko dla wszystkich użytkowników i partnerów.

Prawdopodobnie najbardziej wskazany cytat z nowego lidera Sage przyszedł, gdy powiedział, âSage kocha on-premises. Sage kocha hybrydowe. Sage kocha chmurę. Cieszymy się, że możesz prowadzić swój biznes z własnymi danymi w swoim biurze, jak również w podróży lub całkowicie w chmurze.â

Zauważył również, że nie usłyszysz od nas słów "koniec życia". Dość odważne stwierdzenie, ponieważ wielu wydawców oprogramowania odchodzi od wspierania lub rozwijania wielu dla swoich starszych systemów na rzecz bardziej chmurowych i mobilnych ofert.

Jedną z rzeczy, których Sage się pozbywa jest to, że termin âERPâ nie będzie już stosowany do żadnego z ich produktów, ponieważ Kelly wskazał, że termin ten ma ponad 25 lat i nie ma miejsca w obecnej linii produktów Sage.

Tak więc, każda firma zaleca lub ma klientów korzystających Sage 100, 300 lub X3 ERP nie będzie już zobaczyć te inicjały. Zamiast tego, może dobrze zobaczyć małe âc" po 100 i 300 w szczególności, aby dać znać, że będą one podłączone do sieci (pozostając na pulpicie lub sever). Sage X3 będzie również dostępny w chmurze jeszcze w tym roku.

W kategoriach produktów, co widzimy z myślą o księgowych, jak teraz są Sage One, Sage Live (do pewnego stopnia), Sage Impact i Sage 50 Accounting. Księgowi mogą być zaangażowani w aspekty pozostałych linii produktów Sage, ale te wyróżniały się najbardziej.

Bez wchodzenia w specyficzną strategię produktu dla każdego z nich â choć zaoferowałem wgląd w ogólne plany marketingowe dla Live i Impact â Sage nadal dostarcza wiadomość, że jest zaangażowany w księgowych i księgowych i widzi je jako integralną część swoich długoterminowych planów. Sam Kelly nawet wskazał â chcemy wspierać złoty trójkąt księgowości, płac i płatności we wszystkim, co dostarczamy.â

Jest jeszcze Sage Accountants Network (SAN). Grupa ta istnieje od kilku lat i obecnie poszukuje nowego lidera programu, gdyż jej początkowa liderka Jennifer Warawa awansowała na stanowisko globalnego wiceprezesa ds. marketingu produktów księgowych. W rozmowie z nią jednak, wskazała, że Sage jest "bardzo blisko podjęcia decyzji w sprawie tego lidera i instrumentalnego w podejmowaniu SAN i tych produktów do następnego poziomu.â

Poza pozytywnych uczuć wokół, nie było wiele więcej, że Kelly oferowane w drodze obaw o pozyskiwanie nowych klientów, a nawet sytuacji finansowej firmy. Kiedy zadawano mu pytania dotyczące tych kwestii w sali pełnej prasy i analityków, unikał odpowiedzi lub nie odnosił się do nich w ogóle.

Innym ciekawym punktem, w rodzaju, był podczas gdy Sage North America ma prezes â choć tymczasowy prezes â w powrocie Sage weteran Jodi Uecker, zdecydowała się milczeć podczas prasy i analityków dyskusji, dając głos do Kelly. Możliwe, że było to dalsze wskazanie na postrzeganie Sage jako jednego, globalnego podmiotu i jednego wyraźnego lidera.

Podsumowując, myślę, że bezpiecznie jest powiedzieć, że nadal istnieje wiele pytań na temat tego, jak ta edycja Sage będzie radzić sobie na rynku SMB i wśród księgowych â wszystkie z nich mają więcej wyborów niż kiedykolwiek dla produktów związanych z rachunkowością. Czy Sage naprawdę może być liderem w Ameryce Północnej w każdym z ich obszarów produktów, stać się podstawą, postrzegane jako innowator, lub skończyć w rękach innej firmy jako odpowiedź na problem?

Twoje myśli i opinie są mile widziane. Niech rozmowa toczy się dalej!