W ubiegłym roku, podczas wydarzenia QuickBooks Connect, Intuit po raz pierwszy zaprezentował, w jaki sposób uczenie maszynowe trafia do produktu QuickBooks Online na bardzo podstawowym poziomie. W tym roku rozszerza wykorzystanie sztucznej inteligencji na kilka sposobów.

Podczas drugiej całodniowej prezentacji na QB Connect, Sasan Goodarzi EVP, GM Intuit QuickBooks przedstawił, dokąd Intuit zmierza z uczeniem maszynowym.

"Mamy dostęp do 50 miliardów źródeł danych, dzięki czemu możemy teraz wprowadzać ogromne innowacje i przynosić korzyści" - powiedział Goodarzi.

Wykorzystując uczenie maszynowe i spostrzeżenia oparte na danych, QuickBooks staje się predykcyjny i proaktywny; przewidując krytyczne punkty zwrotne. Jak mówi Goodarzi, celem jest sprawienie, by klienci byli mądrzejsi i bardziej pewni decyzji, które muszą podejmować w swojej firmie. Aktualne przykłady tych funkcji w akcji na QuickBooks Connect obejmują:

QuickBooks Assistant, nowy wirtualny asystent, który zapewnia wgląd w dane finansowe, dzięki czemu firmy nigdy nie muszą uruchamiać raportu. Teraz w ciągu kilku sekund klienci QuickBooks Self-Employed mogą skorzystać z Asystenta QuickBooks, aby dowiedzieć się, ile pieniędzy zarobili w zeszłym miesiącu, ile podatku będą winni na koniec roku, jak długo potrwa ich obecny przepływ gotówki, a nawet jak zyskowny był ostatni klient w porównaniu z poprzednimi pięcioma. Wszystko, co muszą zrobić, to zadać pytanie, a QuickBooks Assistants odkryje odpowiedź.

Ponadto, w szczególności dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, wykorzystanie uczenia maszynowego dostosuje się w czasie rzeczywistym do ciągłego przepływu danych z ekosystemu. Intuit zautomatyzuje teraz odliczenia podatkowe, które, jeśli nie zostaną wykonane prawidłowo, mogą kosztować osoby samozatrudnione ponad 10 procent ich potencjalnego dochodu. QuickBooks automatycznie identyfikuje teraz odpisy podatkowe w oparciu o indywidualne wzorce samozatrudnionych użytkowników i umieszcza je we właściwej kategorii Schedule-C, oszczędzając użytkownikom ponad 4300 USD rocznie.

Wreszcie, Intuit oficjalnie uruchomił QuickBooks Capital, włączony dzięki uczeniu maszynowemu, aby pomóc klientom małych firm w ubieganiu się o pożyczki. Goodarzi zauważył, że 70 procent nowych firm - tych w ciągu pierwszych 5 lat działalności - twierdzi, że potrzebuje finansowania, aby się rozwijać, ale tylko 23 procent z nich jest w stanie uzyskać do niego dostęp.

QuickBooks Capital dostarcza model kredytowy oparty na 26 miliardach rekordów danych QuickBooks, który pomoże nowym małym firmom uzyskać kredyt obrotowy. Intuit testuje QB Capital od lutego i zapewnił firmom dostęp do kapitału, który w przeciwnym razie nie byłby możliwy.

W szczególności QB Capital pomoże zapewnić dostęp do pożyczek w wysokości od 15 000 USD do 35 000 USD. Będą to sześciomiesięczne pożyczki obrotowe dostępne dla firm już od 6 miesięcy, ze szczególnym uwzględnieniem firm działających krócej niż pięć lat. Pożyczki te mogą znaleźć się na koncie klienta biznesowego w ciągu dwóch do czterech dni od złożenia wniosku.