By Frank Byrt

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez TechBargains.com, podatnicy, którzy zwlekają z przygotowaniem swoich zeznań lub składają wniosek o przedłużenie terminu rozliczenia zapłacą o 1/3 więcej za przygotowanie deklaracji niż ci, którzy złożyli je w styczniu lub lutym. Coroczna ankieta dotycząca przygotowania podatkowego została przeprowadzona online w marcu i miała 912 respondentów.

"Już drugi rok z rzędu, coroczna ankieta TechBargains.com wykazała, że ci, którzy czekają ze złożeniem swoich podatków do ostatniej chwili, płacą więcej za wykonanie zadania niż ci, którzy planują z wyprzedzeniem", powiedział Yung Trang, prezes i redaktor naczelny TechBargains.com.

Wyniki ankiety pokazują, że osoby zwlekające z rozliczeniem spodziewają się zapłacić średnio $160.56 za przygotowanie podatku, podczas gdy ci, którzy złożyli go wcześniej, mówią, że wydali średnio $106.20, co daje różnicę $54.36.

Mimo to, wielu specjalistów od podatków trzyma się linii opłat za przygotowanie podatku dla lojalnych klientów - nawet tych, którzy czekają do ostatniej chwili.

Thomas "Tim" Rennie, CPA praktykujący w Ligonier, Pennsylvania, powiedział: "Nie podnosimy stawek na 1 kwietnia. Nie robimy tego. A tego, że ludzie płacą o 1/3 więcej, nie widziałem."

Rennie powiedział",W naszej firmie, normalnie, jeśli ludzie dostają swoje informacje do nas do 31 marca, możemy całkiem dużo zapewnić, że dostaniemy to zakończone [do terminu 15 kwietnia]. Ale po 1 marca, nie składamy żadnych obietnic."

Powiedział, że ten sezon podatkowy był szczególnie trudny, ponieważ niedawno otworzył drugie biuro, a następnie pojawiły się opóźnienia w uzyskaniu aktualizacji oprogramowania, ponieważ IRS musiał dokonać tak wielu zmian. "Pracowałem siedem dni w tygodniu od połowy stycznia. Bawię się w nadrabianie zaległości."

Na dodatek Rennie powiedział, że ostatnio widzi wielu klientów otrzymujących poprawione 1099 od swoich maklerów giełdowych, aby odzwierciedlić kwalifikowane kontra niekwalifikowane dywidendy lub podziały akcji, więc musi zmienić zwroty, które już wypełnił.

Jeden księgowy, który poprosił, aby nie być zidentyfikowane, powiedział, że nie widział wzrost podatników szukających przedłużenia wśród swoich stałych klientów, a raczej to te same osoby co roku, a on może sporządzić listę z nich na 2 stycznia.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez TechBargains.com są następujące:

  • Dziewięć na 10 wczesnych filerów mówi, że spodziewa się zwrotu podatku w porównaniu do 47 procent późnych filerów.
  • Spośród osób spodziewających się zwrotu podatku, 30 procent planuje zaoszczędzić pieniądze, 25 procent spodziewa się spłacić długi i rachunki, 7 procent planuje je wydać, a 38 procent spodziewa się kombinacji wydatków i oszczędności.
  • Osoby składające zeznania wcześnie są bardziej zadowolone ze swoich metod przygotowania podatku niż osoby planujące złożyć je po terminie. Dziewięćdziesiąt dwa procent osób składających wniosek w styczniu i lutym twierdzi, że ma pozytywne odczucia, w porównaniu do 69 procent osób składających wniosek w kwietniu i ubiegających się o przedłużenie podatku.
  • Czterdzieści jeden procent respondentów złożyło wniosek w marcu, 26 procent w lutym, 19 procent planuje złożyć wniosek w kwietniu, a 10 procent złożyło wniosek w styczniu.
  • Cztery procent respondentów planuje złożyć wniosek o przedłużenie terminu rozliczenia.
  • Trzydzieści cztery procent respondentów korzysta z oprogramowania podatkowego, 30 procent korzysta ze strony internetowej poświęconej przygotowaniu podatków, 28 procent zatrudnia księgowego, 7 procent używa długopisu i papieru, a 1 procent korzysta z aplikacji mobilnej.

Powiązane artykuły:

  • H&R Block Gaffe Gums Up the Works
  • IRS opóźnia akceptację zwrotów zawierających 31 rodzajów formularzy