Brock Philp, Prezes i Dyrektor Generalny, Doc.It

Każda firma księgowa jest wyjątkowa. Niezależnie od tego, czy firma zdecyduje się na korzystanie ze swojego dotychczasowego oprogramowania, czy też stworzyła środowisko typu best-of-breed, korzystanie z dodatkowych produktów, usług i technologii do zarządzania pracą nie jest już wyjątkiem, lecz normą. To, jak dobrze te produkty ze sobą współpracują, określa się mianem "interoperacyjności".

Stopień, w jakim najlepsze produkty współdziałają ze sobą, wpływa na przepływ pracy i wydajność. Przykładem firmy księgowej korzystającej z najlepszych produktów może być firma pracująca z dotychczasowym oprogramowaniem podatkowym (np. CCH, Thomson, itp.), a jednocześnie stosująca inne oprogramowanie do zarządzania dokumentami, rozliczania czasu pracy i płac.

Ruch z dala od działania tylko z jednym produktem horyzontalnym jest dyskutowany w całej branży. Doug Sleeter mówi o opanowaniu chunkification i ruch firm z dala od posiadania tylko jednego produktu horyzontalnego firmy w całym. Sleeter mówi również o tym, jak dzisiejsze firmy dodają oprogramowanie w oparciu o wybór najlepszego rozwiązania dla funkcji i procesu, i jak konsultanci branżowi powinni mieć kontrolę nad tym, jak te systemy współdziałają ze sobą.

Mike Sabbatis, trzydziestoletni weteran technologii księgowych i członek zarządu Doc.It, prowadzi dyskusję przy okrągłym stole na temat białej księgi z 2013 r. i omawia temat interoperacyjności. Do Sabbatisa dołącza Randy Johnston, który omawia korzyści płynące z połączenia systemów i przenoszenia kluczowych informacji jako korzyści dla każdej firmy księgowej. Gail Perry, CPA, wspomina, że efektywne systemy zarządzania dokumentami są klejem, który łączy wszystkie inne systemy oprogramowania razem, a Darren Root, CPA, CITP, CGMA, stwierdza, jak krytyczna jest interoperacyjność, gdy firmy stosują najlepsze z możliwych rozwiązań.

Ten ruch w kierunku rozwiązań najlepszych z najlepszych jest napędzany przez pragnienia księgowych, aby wykorzystać najlepszy zbiór potężnych rozwiązań dla ich unikalnego środowiska. Interoperacyjność w najlepszym wydaniu polega na zapewnieniu głębokiej funkcjonalności i integracji procesów w ramach wszystkich produktów, usług i technologii.

Zwróć uwagę na to, jak najlepsze rozwiązania współdziałają ze sobą, aby upewnić się, że podejmujesz najlepsze decyzje dla firmy.

Powiązane artykuły:

  • Cztery filary zarządzania dokumentami: Część 2 - Polityka i standaryzacja
  • Cztery filary zarządzania dokumentami: Część 3 - Ekonomia cyfrowego przechowywania dokumentów
  • Cztery filary zarządzania dokumentami: Część 4 - Optymalizacja przepływu pracy

O autorze:

Brock Philp pełni funkcję prezesa i dyrektora generalnego firmy Doc.It. Doc.It dostarcza potężny, skalowalny i pełny pakiet produktów do zarządzania dokumentami firmom księgowym w całej Ameryce Północnej. Brock uważa, że aby dostarczać produkty i usługi o prawdziwej wartości dodanej, firma produkująca oprogramowanie musi posiadać głęboką wiedzę branżową na temat rynków, które obsługuje oraz stosować kulturę "customer first". Brock pełnił funkcję prezesa/dyrektora generalnego wielu firm zajmujących się oprogramowaniem, w tym Jonas Software, Versa Systems i Irondata Solutions.