Sage North America ogłosił 18 kwietnia 2013 r. dostępność Sage 50 Accounting 2014-US Edition dla małych firm. Premiera 2014 zbiega się z Narodowym Miesiącem Zdolności Finansowych. Sage North America opublikowała również wyniki badania mającego na celu określenie "umiejętności finansowych" właścicieli małych firm poprzez zbadanie ich ogólnego postrzegania, wiedzy i nawyków w odniesieniu do zarządzania finansami, zasobów i zgodności. Sage, wiodący dostawca oprogramowania i usług do zarządzania biznesem dla ponad sześciu milionów małych i średnich firm na całym świecie, przeprowadził badanie w marcu 2013 roku wśród ponad 700 właścicieli małych firm.

Badanie Sage Financial Capability Survey ujawnia, że podczas gdy większość małych firm potrafi zidentyfikować koszt, który ma największy wpływ na ich działalność, 15 procent nadal ma problemy z jego rozpoznaniem. Jednak ponad połowa (54 procent) właścicieli małych firm uznaje, że przepływ gotówki jest tym aspektem zarządzania finansami, który jest najważniejszy dla sukcesu ich firmy.

W badaniu przeanalizowano również różnice w wiedzy finansowej pomiędzy tymi właścicielami małych firm, którzy korzystają z oprogramowania księgowego do zarządzania codziennymi operacjami, a tymi, którzy tego nie robią. Zarówno osoby korzystające, jak i niekorzystające z oprogramowania księgowego zdają sobie sprawę, że przepływ gotówki jest ważnym czynnikiem sukcesu ich firmy (odpowiednio 38% i 39%), a także uważają, że zobowiązania (74%), należności (odpowiednio 70% i 71%) oraz fakturowanie/rozliczanie (odpowiednio 69% i 74%) są mocnymi stronami, co oznacza, że są przekonani, iż potrafią odpowiednio wykonywać te zadania.

Jednak właściciele małych firm, którzy korzystają z oprogramowania księgowego, mają inne obawy, jeśli chodzi o ich możliwości finansowe. Użytkownicy oprogramowania księgowego zgłaszają, że lista płac i zarządzanie zapasami są ich głównymi problemami (odpowiednio 52 procent i 50 procent), podczas gdy osoby niekorzystające z oprogramowania księgowego zgłaszają należności, zobowiązania, listę płac, zarządzanie zapasami i fakturowanie jako swoje główne problemy (odpowiednio 54 procent, 49 procent, 49 procent, 49 procent i 46 procent), pomimo tego, że uważają te działania za swoje mocne strony.

"Nie jest zaskoczeniem, że większość właścicieli małych firm nosi wiele kapeluszy i ma tendencję do bardzo praktycznego podejścia do zarządzania różnymi aspektami swojej działalności, ale w oparciu o badanie Sage Financial Capability Survey, ci, którzy używają oprogramowania księgowego, wydają się być bardziej pewni siebie i mają lepsze zrozumienie tego, czym są w stanie zarządzać, a o czym muszą dowiedzieć się więcej, aby ich firma odniosła sukces", powiedział Connie Certusi, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny w Sage Small Business Solutions. "Chociaż nie ma wątpliwości, że ci właściciele małych firm, którzy nie korzystają z oprogramowania księgowego, odnoszą sukcesy, to na podstawie badania można stwierdzić, że istnieje kilka działań biznesowych, w których powinni być bardziej zorientowani. Potencjalnie powstrzymują się od jeszcze większego sukcesu, nie rozumiejąc w pełni przepływu gotówki i tego, jak zarządzać kondycją finansową swojej firmy."

Małe firmy muszą przestrzegać wielu zasad i przepisów narzuconych przez wszystkie szczeble rządowe, a podatek dochodowy jest czynnością, której przestrzegania właściciele małych firm obawiają się najbardziej (23 procent), a następnie podatki od ubezpieczeń społecznych/płatności (16 procent). Właściciele małych firm, którzy korzystają z oprogramowania księgowego, mają znacznie większy komfort w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących podatku dochodowego niż właściciele małych firm nie korzystający z oprogramowania księgowego - tylko 17 procent zgłasza to jako obawę w porównaniu z 29 procentami.

"Sama liczba zmian w systemie podatkowym w ciągu ostatnich trzynastu lat jest zadziwiająca" - powiedział Certusi. "Przy ponad 4,400 zmianach legislacyjnych w kodeksie podatkowym, właściciele małych firm mają trudności z utrzymaniem aktualności. Nasza ankieta wskazuje, że przestrzeganie zasad i przepisów podatkowych jest zmartwieniem dla właścicieli małych firm, zwłaszcza tych, którzy nie korzystają z oprogramowania księgowego. W związku z tym, że kodeks podatkowy wciąż się zmienia i staje się coraz bardziej skomplikowany, kluczowe dla właścicieli małych firm jest uzyskanie odpowiednich wskazówek od profesjonalisty w dziedzinie rachunkowości lub księgowości albo korzystanie z oprogramowania księgowego, które pomoże im pewnie sprostać wszelkim wyzwaniom związanym z przestrzeganiem przepisów."

Aby pomóc małym firmom uzyskać lepszą kontrolę nad swoimi operacjami i zachować zgodność z bieżącymi zmianami w kodeksie podatkowym, linia produktów Sage 50 Accounting 2014 jest już dostępna. Sage 50 Accounting 2014-US Edition, wieloletni faworyt wśród małych firm i księgowych, a także część szerokiego portfolio rozwiązań Sage do zarządzania biznesem, służących małym i średnim firmom na całym świecie, dostarcza wielu korzyści i funkcji, których małe firmy potrzebują, aby zmaksymalizować swoje inwestycje i uzyskać lepszy wgląd w ogólną kondycję finansową swojej firmy.

Nowe funkcje Sage 50 Accounting 2014 obejmują ulepszenia w zakresie należności, dzięki czemu szybciej i łatwiej można rejestrować zaległe faktury klientów, usprawnione procesy zobowiązań oraz zwiększone doradztwo i wskazówki dzięki technologii Sage Advisor.

Sage 50 Intelligence Reporting jest również dostępny dla linii Sage 50 Accounting 2014, dając właścicielom małych firm możliwość uzyskania ostrzejszej koncentracji, dostępu i wglądu w informacje biznesowe.

Sage 50 oferuje wersje branżowe dla producentów, dystrybutorów, firm budowlanych i księgowych, jak również Sage 50 Quantum Accounting 2014 dla firm o bardziej zaawansowanych potrzebach.

Sage 50 jest jednym z punktów wejścia do portfolio rozwiązań Sage do zarządzania firmą, które wspierają długoterminowe potrzeby biznesowe i obejmuje Sage 100 ERP, Sage 300 ERP, Sage 500 ERP i rozwiązania Sage ERP X3, jak również wiele uzupełniających usług powiązanych.

Ceny i dostępność

Linia produktów Sage 50 Accounting 2014 jest już dostępna bezpośrednio od firmy Sage i będzie dostępna zarówno w sklepach, jak i u sprzedawców internetowych w czerwcu. Sugerowana cena detaliczna Sage 50 Accounting 2014 zaczyna się od 269,99 USD. Zadzwoń pod numer 1-800-228-0068, aby uzyskać więcej szczegółów.

Badanie Sage Financial Capability Survey zostało przeprowadzone w marcu 2013 roku wśród 386 klientów Sage oraz niezależnej próby 327 właścicieli małych firm, którzy nie korzystają z oprogramowania księgowego. Wszyscy respondenci to amerykańscy właściciele firm z organizacji zatrudniających mniej niż 100 pracowników. Margines błędu wynosi +/- 5% przy poziomie ufności 95 procent.

Dostępna jest ankieta oraz infografika.

Źródło: Informacja prasowa Sage North America