By Laura Madeira

Dla użytkowników QuickBooks Pro, Premier, profesjonalnych księgowych, księgowych oraz użytkowników Enterprise, QuickBooks 2013 jest:

  • Łatwy do nauczenia
  • Łatwy w nawigacji
  • Łatwiejszy w użyciu dzięki nowym i ulepszonym funkcjom

Łatwa nauka

Nakładka z nowymi wskazówkami - Już nigdy nie przegapisz nowej funkcji. Nałożone wskazówki są wyświetlane na pomarańczowo, gdy użytkownik po raz pierwszy otwiera program QuickBooks 2013. Dodatkowo, gdy użytkownik kliknie okno, nakładka z poradami Co nowego zostanie wyświetlona, a następnie automatycznie zniknie, nie zakłócając pracy użytkownika. Wskazówki mogą być zminimalizowane lub usunięte na żądanie jednym kliknięciem.

Łatwa nawigacja

Nowy, nowoczesny, zaktualizowany wygląd - Uproszczona i ulepszona nawigacja pomaga użytkownikom QuickBooks szybko i łatwo dotrzeć do potrzebnych informacji. Większe czcionki poprawiają czytelność. Kliknij prawy górny róg transakcji, aby zmaksymalizować obszar widzenia aktualnie wyświetlanej transakcji, co pomaga użytkownikowi skupić się na wykonywanym zadaniu.

Nowy pasek narzędzi wstążki transakcji - Faktury, kosztorysy, zamówienia sprzedaży i inne formularze mają teraz uproszczony układ, zapewniając lepszy dostęp do działań, które wcześniej były ukryte lub wymagały kilku kliknięć, aby je wykonać. Nowy format paska narzędzi wstążki zapewnia spójne rozmieszczenie akcji, co przyspiesza i ułatwia wykonywanie kluczowych zadań.

Ulepszone Centra klientów, dostawców i pracowników - Skonsoliduj i uporządkuj ważniejsze informacje w Centrach klientów, dostawców i pracowników. Praca w centrach oszczędza czas na szukaniu danych. Małe firmy mogą teraz przypisać wiele kontaktów do klientów i sprzedawców, a także przypisać zadania do wykonania do klientów. Ponadto użytkownicy mogą śledzić dwa razy więcej typów informacji kontaktowych dla klientów i sprzedawców, takich jak strony na Facebooku czy uchwyty na Twitterze.

Łatwiejsza obsługa dzięki nowym i ulepszonym funkcjom

Wysyłanie wpisów do dziennika (tylko dla księgowych) - Księgowi mogą teraz wysyłać e-mailem zmiany w danych klienta, które klienci mogą importować za pomocą kliknięcia na załącznik e-mail. Oznacza to, że księgowi mogą korzystać z kopii zapasowej danych klienta, unikając w ten sposób wyzwań i ograniczeń wynikających z kopii księgowej.

Wsadowe wprowadzanie transakcji (księgowi i wszyscy Enterprise) - Księgowi i użytkownicy QuickBooks Enterprise mogą pracować wydajniej, gdy muszą wykonać wpis typu write-up. Za pomocą tego narzędzia można skopiować i wkleić ponad 1 000 transakcji z programu Excel, zamiast wprowadzać je pojedynczo. W łatwy sposób można dostosować wyświetlane kolumny danych, pokazując tylko te pola, które są potrzebne, co oszczędza naciśnięcia klawiszy!

Ulepszenia w raportowaniu zapasów - wykorzystanie dostępnej ilości do obliczania punktów ponownego zamówienia, usunięcie z raportów pozycji zapasów o zerowej ilości oraz uwzględnienie w raportach nazwy i/lub opisu pozycji.

Przypisanie klasy domyślnej (tylko w wersji Enterprise) - firmy, które śledzą dane w oparciu o centra zysku, zaoszczędzą czas przy wprowadzaniu danych, przypisując klasę domyślną do jednej z wybranych list, w tym pozycji, kont lub nazw. Użytkownicy mogą wybrać jedną listę do przypisania klas, nie wszystkie trzy, ale mogą zmienić to domyślne ustawienie w dowolnym momencie.

Więcej informacji na temat wszystkich nowych funkcji można znaleźć w opracowanym przez Laurę whitepaper",QuickBooks 2013 What's New and Improved". Jej najnowsza książka, "QuickBooks 2012 In Depth", ponad 700-stronicowy przewodnik, jest już dostępna. Książka QuickBooks 2013 In Depth będzie dostępna pod koniec grudnia 2012 roku. Laura ma na swoim koncie kilka książek szkoleniowych i płyt DVD. Aby dowiedzieć się więcej o jej produktach i usługach, odwiedź jej stronę internetową.

O autorze:

Laura Madeira jest właścicielką ACS, Inc, firmy zajmującej się sprzedażą oprogramowania i doradztwem. Jest dostawcą rozwiązań Intuit, wybranym członkiem Intuit Trainer/Writer Network, posiada certyfikat Advanced QuickBooks, Enterprise i Point of Sale oraz jest członkiem Intuit Solution Provider Advisory Council. Laura jest również autorką podręcznika QuickBooks 2010 Solutions Guide; QuickBooks Essentials: Dla wszystkich użytkowników QuickBooks, ponad dziewięciogodzinnego filmu instruktażowego, a także współautorką QuickBooks 2010 on Demand, wszystkie oferowane przez Que Publishing.