Aby pomóc w przygotowaniu firmy do wielkiej migracji, oto główne pułapki migracji do chmury obliczeniowej i sugestie, kiedy należy ściągnąć eksperta do pomocy.

Korzyści pokazują się wszędzie, od miesięcznych oszczędności kosztów ogólnych do proaktywnego planowania odzyskiwania danych po awarii, które może utrzymać tysiące na koncie biznesowym. Przeniesienie wszystkiego w eter oznacza, że nie musisz rezerwować miejsca na fizycznym serwerze.

Twoja firma płaci tylko za zasoby, których potrzebujesz, a skalowanie w górę jest bezproblemowe. Wszystkie Twoje dane są (lub powinny być) regularnie backupowane. Wiele osób może mieć dostęp do tych samych narzędzi w tym samym czasie, co sprzyja lepszej współpracy i inspiruje produktywne zaangażowanie zespołu - niezależnie od tego, czy jest on w biurze, czy pracuje zdalnie.

Oto kilka innych czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas migracji:

1. Przestoje

Tymczasowa utrata dostępu do danych i systemów podczas migracji, choć powszechna, może być kosztowna i wywoływać niepokój. Przeniesienie nie jest natychmiastowe; propagacja wymaga czasu. Przeniesienie znacznej ilości danych do nowej lokalizacji może zwiększyć ryzyko powstania przestoju w sieci. W przypadku niektórych większych firm taki przestój może kosztować je nawet 5 600 dolarów za minutę.

Wykonaj kopię zapasową wszystkiego, co masz. Migruj w czasie najniższych okresów użytkowania. Spróbuj pracować "lokalnie" jak wszystko jest przenoszone. Unikaj próbowania dużej migracji, jak to podczas ruchliwej księgowości i sezonów podatkowych.

2. Uszkodzone aplikacje

Gdy firma jest w chmurze, szybko dowiesz się, które aplikacje będą nadal działać, a które zawiodą przy przenoszeniu. Bez właściwego planowania, możesz być bez funkcjonalności, że te aplikacje przewidziane na kilka dni lub aż znajdziesz alternatywę w chmurze.

Przed migracją zrób dokładny audyt każdego oprogramowania lub aplikacji, z których Ty i Twój zespół korzystacie na co dzień, co tydzień i co miesiąc. Jaką użyteczność wnoszą do stołu? Czy będą one nadal działać po przeniesieniu? Czy istnieje alternatywa, a jeśli tak, to czy jest ona bardziej solidna i opłacalna niż to, czego obecnie używasz?

Niezwykle ważne jest wdrożenie kontroli bezpieczeństwa na całej platformie chmury, aby chronić informacje o klientach i złagodzić błędy personelu. Idealnie byłoby, gdyby klienci mogli przesyłać swoje informacje na tę platformę za pośrednictwem bezpiecznego portalu, ponieważ poczta elektroniczna otwiera drzwi dla błędów związanych z prywatnością danych i innych kosztownych błędów.

3. Niewłaściwe oczekiwania dotyczące przepustowości

Przed wyruszeniem w podróż, firma będzie chciała wiedzieć, jak wiele danych są obecnie pracuje z i jak bardzo jesteś prawdopodobnie będzie rosnąć do. Bez tej wiedzy, twój zespół może znosić bolesne problemy z opóźnieniami, a twoje doświadczenie klienta może cierpieć.

Zrób inwentaryzację swoich codziennych bólów głowy związanych z prędkością. Jakie aplikacje wcześniej wolno się ładowały? Gdzie występowały problemy z wydajnością? Kiedy wystąpiły problemy? Wykorzystaj w pełni tę przeprowadzkę. Zamiast osłabiać się przez brak przygotowania, możesz poprawić wydajność swojej firmy pod każdym kątem.

4. Koszty początkowe

Dla większości firm księgowych, cloud computing pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jednak będzie istniał skrócony okres, w którym stare koszty i nowe będą się pokrywać. Chmura obliczeniowa często wymaga zakupu licencji na oprogramowanie, które zazwyczaj kupowane są w skali roku.

Małe i średnie firmy księgowe zazwyczaj wydają od 10 do 50 tysięcy dolarów rocznie na technologię. Mniejsze firmy mogą stwierdzić, że przeniesienie ich najważniejszych aplikacji do chmury nie przyniesie oszczędności. Na przykład, bardzo ważne jest, aby firmy księgowe upewniły się, że ich oprogramowanie do przygotowywania podatków będzie działało w chmurze, a osiągnięcie tego celu nie będzie wiązało się z kosztami.

Dla firm, które z powodzeniem migrują do chmury, możesz zgarnąć kartę IT, która obejmuje, na przykład, osiem różnych platform dla całego zespołu przez cały rok. Ale pamiętaj: Twój zespół będzie bardziej produktywny i zyskowny. Zaoszczędzisz na kosztach sprzętu, kosztach napraw, wynajmu powierzchni biurowej i zniechęcającym rachunku, który w końcu przyjdzie z narastającego długu technicznego.

5. Brak wewnętrznego zrozumienia

Jedną z kluczowych korzyści z cloud computingu jest wiedza, że wszystko działa tak, jak powinno. Oznacza to testowanie sieci, monitorowanie danych, rutynową konserwację i ciągłe poszukiwanie kolejnej "rzeczy" opartej na chmurze, która da Ci przewagę nad konkurencją.

Jeśli Twoja firma nie ma dedykowanego guru IT lub działu w gotowości do zarządzania tymi funkcjami, możesz zaangażować profesjonalistów, którzy są wykwalifikowanymi dostawcami zarządzanych usług IT. Zespoły te ukończyły niezliczone udane migracje, znają cały techniczny żargon, posiadają wszystkie akredytacje i, co najważniejsze, są na bieżąco ze wszystkimi standardami bezpieczeństwa cybernetycznego, przepisami i aktualizacjami zgodności.

Mogą również pomóc we wdrożeniu ważnych kontroli bezpieczeństwa, które są potrzebne wokół platformy chmurowej, aby zapewnić ochronę informacji klientów i bezbłędne działanie personelu. Ci specjaliści nie tylko zapewnią płynne przejście, ale prawdopodobnie podkreślą nowe zalety i spostrzeżenia dotyczące chmury obliczeniowej po drodze.

W zależności od tego, czego dowiesz się podczas okresu planowania, może być mądre dla firmy, aby rozważyć zatrudnienie wewnętrznych talentów do zarządzania zadaniami i wsparciem związanym z nowo znalezioną mocą obliczeniową w chmurze. Można również skorzystać z usług agencji zewnętrznej, jeśli chce się zaoszczędzić na kosztach ogólnych bez utraty wiedzy specjalistycznej.