By Laura Madeira

Jeśli Ty lub Twoi klienci korzystacie z QuickBooks Pro, Premier lub Enterprise, przekonasz się, że nowe funkcje QuickBooks 2012 pomogą Ci

- Uzyskać nowy wgląd w finanse
- Być lepiej zorganizowanym
- Odzyskać czas i oszczędzać kroki

Uzyskać nowy wgląd w finanse:

Widok kalendarza - Dzięki nowemu widokowi kalendarza możesz od razu zobaczyć przypomnienia o zadaniach do zrobienia i kluczowe zadania finansowe na jednym pulpicie nawigacyjnym. Przeglądanie poszczególnych transakcji lub zadań jest możliwe za pomocą jednego kliknięcia.

Odświeżanie integracji z programem Excel - Ile razy zdarzyło Ci się utworzyć raport w programie QuickBooks, wyeksportować go do programu Excel, a następnie zmodyfikować czcionkę, format lub dodać unikalne obliczenia, tylko po to, by przy następnym przygotowaniu tego samego raportu z nowym zakresem dat musieć wykonać te same modyfikacje? W programie QuickBooks 2012 można utworzyć nowy arkusz z raportu programu QuickBooks, użyć funkcji programu Excel do modyfikacji czcionek i innych opcji formatowania, a nawet dodać własną kolumnę danych lub unikatowe formuły. Raport może być następnie odświeżany nowymi danymi bezpośrednio z programu Excel.

Raporty współdzielone - teraz Ty i Twoi klienci możecie udostępniać innym raporty niestandardowe. Można również pobierać raporty utworzone przez innych na własny użytek.

Lepsza organizacja:

Centrum księgowego - uzyskasz indywidualny dostęp do narzędzi i funkcji, które najczęściej wykorzystujesz w pracy z plikami swoich klientów, w tym do aktualnych informacji o stanie uzgodnień rachunków bankowych lub kart kredytowych.

Menedżer plików - zarządzanie wieloma plikami klientów i ich typami może być uciążliwe (nie jest to zamierzona gra słów). Dzięki menedżerowi plików można organizować otrzymywane pliki w grupy zdefiniowane przez użytkownika. Zapisz swoją nazwę użytkownika i hasło, a kiedy uruchomisz plik z Menedżera plików, QuickBooks automatycznie wprowadzi te informacje za Ciebie.

Centrum pozyskiwania klientów - Dla rozwijającej się firmy śledzenie działań związanych z pozyskiwaniem klientów może być trudne. QuickBooks oferuje teraz Centrum kontaktów, w którym można śledzić wiele kontaktów i tworzyć listy rzeczy do zrobienia oraz notatki dotyczące potencjalnych klientów.

Odzyskaj czas i oszczędzaj kroki:

QuickBooks Statement Writer - Dzięki nowej funkcji "przeciągnij i upuść" tworzenie raportów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. QuickBooks Statement Writer jest również dołączony do programu QuickBooks Accountant 2012 i wszystkich wersji QuickBooks Enterprise.

Partia Timesheets - Czy któryś z Twoich klientów korzysta z pracy załogi? Często pracownicy ekipy korzystają z tych samych pozycji usługowych, zadań i godzin. Dzięki wsadowym arkuszom czasu możesz szybko utworzyć wiele arkuszy czasu dla dostawców lub pracowników.

Transakcje jednym kliknięciem - oszczędzaj czas i poprawiaj dokładność dzięki dostępowi do powiązanych działań transakcyjnych jednym kliknięciem. Chcesz utworzyć notę kredytową? Na podstawie faktury można automatycznie utworzyć notę kredytową i uzupełnić jej szczegóły, jeśli zajdzie taka potrzeba. QuickBooks 2012 oferuje więcej działań wykonywanych jednym kliknięciem, które pomogą Tobie i Twoim klientom zaoszczędzić czas.

Więcej informacji o wszystkich nowych funkcjach można znaleźć w dokumencie Laury "QuickBooks 2012 - co nowego i ulepszonego". Jej nowa książka, QuickBooks 2012 In Depth, ukaże się na początku 2012 roku i można ją zamówić w przedsprzedaży na Amazon.