Jason Bramwell

Dostawca oprogramowania księgowego Xero rozpoczął w tym tygodniu swój pierwszy krajowy road show, w którym firma z siedzibą w San Francisco zapewnia bezpłatne szkolenia dla księgowych i księgowych na temat tego, jak małe firmy mogą korzystać z platformy księgowej Cloud w celu poprawy wydajności i redukcji kosztów.

Trwająca miesiąc, obejmująca dwadzieścia miast amerykańska trasa - która rozpoczęła się w Baltimore, w stanie Maryland, 21 października, a zakończy w Honolulu, na Hawajach, 21 listopada - prezentuje również najnowsze funkcje platformy Xero, w tym Xero Files.

Nowe rozwiązanie do zarządzania dokumentami pozwala użytkownikom zarządzać danymi finansowymi i dokumentami w tym samym systemie, co zdaniem przedstawicieli Xero uczyni małe firmy bardziej wydajnymi i pozwoli na pełną współpracę w chmurze. Xero Files umożliwia udostępnianie umów, dokumentów założycielskich firm, protokołów zarządu i gwarancji pomiędzy firmami, księgowymi, księgowymi i dyrektorami.

"Wprowadzenie Xero Files, nasze niedawne pozyskanie kapitału w wysokości 150 milionów dolarów oraz ciągły globalny impet są kolejnym dowodem na to, że branża księgowa odchodzi od tradycyjnych rozwiązań desktopowych na rzecz chmury", powiedział prezes Xero US Jamie Sutherland w pisemnym oświadczeniu.

Sutherland dodał, że Xero, z globalną siedzibą w Nowej Zelandii, ma obecnie 210 000 klientów i 8 800 partnerów na całym świecie.

"Będziemy nadal reagować na potrzeby klientów i oferować usługi edukacyjne, takie jak Xero road show, aby wspierać naszą rosnącą bazę klientów", powiedział.

Dodatkowo, uczestnicy road show mogą zapoznać się z funkcjami Xero w zakresie płac, mobile i zamówień zakupu. Firma reklamuje Xero Payroll jako "najbardziej bezproblemowe i kompleksowe rozwiązanie płacowe w branży" i obejmuje następujące funkcje:

  • Automatyzacja płac
  • Automatyczne obliczenia podatkowe
  • Opcje wpłat bezpośrednich i czeków
  • Opcje dostępu dla pracowników
  • Elektroniczne powiadomienia o składaniu deklaracji podatkowych i e-wnioski
  • Interfejs programowania aplikacji płacowych (API), który łączy się z odpowiednimi systemami, takimi jak zasoby ludzkie.

Uczestnicy otrzymają również pierwsze spojrzenie na odświeżoną platformę mobilną Xero, Xero Touch, która według firmy zapewnia "dostęp w dowolnym czasie i miejscu do krajobrazu finansowego małej firmy za pomocą zaledwie kilku kliknięć".

Powiązany artykuł:

  • Xero pozyskuje 150 milionów dolarów na sfinansowanie ekspansji w USA