Kiedy specjaliści ds. usług w różnych działach firmy księgowej mogą szukać i wdrażać własne rozwiązania, technologia kończy się silosem w różnych liniach usług, co może mieć poważnie negatywny wpływ na firmę.

Zbyt wiele rozwiązań i aplikacji. Firma staje się posiadaczem zbyt wielu technologii, z których korzysta tylko część. Na przykład, działy podatkowe i asekuracyjne mogą korzystać z różnych rozwiązań w zakresie przepływu pracy, narzędzi komunikacyjnych, rozwiązań do zarządzania dokumentami i narzędzi do współpracy z klientami. Często te rozwiązania robią to samo, ale są wykorzystywane w różny sposób przez różne działy.

[spark:newsletter-signup]

Tech jest wdrożony tylko w połowie. Jeden dział może uzyskać 60-90 procent drogi do wdrożenia rozwiązania. Ale kiedy profesjonaliści są zajęci skupianiem się na obsłudze klienta, rozwiązanie nigdy nie jest w pełni wdrożone. W rezultacie firma nigdy nie osiąga pełnego zwrotu z inwestycji w technologię.

Technologia umiera na liściach. Osoba, która była pasjonatem danego rozwiązania, odchodzi lub przenosi się, a nikt inny nie podejmuje się roli mistrza. Wykorzystanie słabnie, a w końcu firma porzuca technologię na rzecz ulubionej technologii kogoś innego. Jeśli zauważyłeś któryś z tych znaków w swojej firmie, wskazują one na słabe zarządzanie projektami wokół technologii.

Rola zarządzania projektami w IT

Wiele firm, które odniosły sukces, traktuje priorytetowo zarządzanie projektami w dziale IT, aby uniknąć silosów technologicznych i wszystkich problemów, które one powodują. Może to przyjąć formę pełnoetatowego kierownika projektu lub inwestycji w szkolenia z zakresu zarządzania projektami dla informatyków. Tak czy inaczej, zarządzanie projektami może sprawić, że technologia odniesie większy sukces w całej firmie:

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj