14 sierpnia 2013 r. FreshBooks, rozwiązanie księgowe w chmurze przeznaczone wyłącznie dla właścicieli małych firm, uruchomił aplikację na Androida dla profesjonalistów świadczących usługi, którzy prowadzą swoją działalność w ruchu. Aplikacja na androida dołącza do pełnego zestawu aplikacji mobilnych FreshBooks, w tym wielokrotnie nagradzanej aplikacji na iPhone'a oraz aplikacji na iPada.

"Ludzie rozpoczynają działalność gospodarczą, aby realizować swoje pasje, a nie po to, by uczyć się księgowości" - powiedział Mike McDerment, współzałożyciel i dyrektor generalny FreshBooks. "FreshBooks dla Androida został zaprojektowany tak, aby uzupełnić zapracowane życie właścicieli małych firm, dzięki czemu mogą oni pracować w dowolnym miejscu bez poświęcania funkcjonalności lub doświadczenia".

FreshBooks dla Androida został zaprojektowany specjalnie po to, aby pomóc właścicielom małych firm szybciej otrzymywać wynagrodzenie i oszczędzać czas na rozliczeniach. Użytkownicy mogą łatwo:

  • Tworzyć i wysyłać profesjonalnie wyglądające faktury i kosztorysy z dowolnego miejsca.
  • Sprawdzać statusy faktur i od razu widzieć, czy klient obejrzał lub zapłacił fakturę.
  • Przechwytywać zdjęcia rachunków za wydatki i przesyłać je do chmury w celu przechowywania.
  • Uruchom licznik czasu pracy i śledź czas w podróży, dzięki czemu rozliczane minuty nigdy nie zostaną utracone.
  • Porównuj czas pracy z budżetem projektu.
  • Zamień kontakty z książki adresowej w klientów FreshBooks, którym możesz wystawić fakturę jednym kliknięciem.
  • Pracuj w trybie offline i automatycznie synchronizuj swoją pracę, gdy tylko połączysz się z Internetem.

Użytkownicy FreshBooks obejmują cały świat małych firm, od projektantów, przez prawników, informatyków, po hydraulików - naprawdę każdego, kto służy klientom swoim czasem i wiedzą. Czy śledzenie czasu pracy z kawiarni, przechwytywanie wydatków z poczekalni na lotnisku lub wysyłanie faktur bezpośrednio z biura klienta, FreshBooks dla Androida może pomóc właścicielom małych firm dotknąć i stuknąć ich drogę do sukcesu.

FreshBooks dla Androida jest dostępny od dziś jako bezpłatne oprogramowanie do pobrania w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.freshbooks.android

Pomocne linki:

Zrzuty ekranu: http://www.freshbooks.com/brand/android-app-screens.zip

FreshBooks na iPhone'a: http://www.freshbooks.com/blog/2012/08/28/introducing-the-new-freshbooks-app-for-iphone/

FreshBooks na iPada: http://www.freshbooks.com/blog/2012/11/08/introducing-freshbooks-for-ipad/

FreshBooks zdobywa nagrodę za wzornictwo aplikacji na iPhone'a: http://www.freshbooks.com/blog/2013/01/22/freshbooks-for-iphone-wins-ixda-award/