Ledgible, pierwsza profesjonalna platforma do rozliczania podatków i księgowania aktywów kryptowalutowych, ogłosiła nadchodzące opcje raportowania nagród za staking w świetle niedawnego pozwu przeciwko IRS w sprawie nagród za staking, wydanego przez Proof of Stake Alliance (POSA).

Pod koniec ubiegłego roku tokeny Proof of Stake (PoS) stanowiły 30 procent całego rynku kryptowalut. Jeśli Ethereum zakończy swoje przejście na Proof of Stake, łańcuchy PoS będą stanowiły blisko połowę rynku kryptowalut.

W miarę jak stakowanie kryptowalut rozszerza się pod względem przypadków użycia i funkcjonalności, firma Ledgible poświęciła swoje zasoby rozwojowe, aby w pełni wspierać przestrzeń kryptowalutową i wszelkie zmiany, jakie może ona przynieść w sposobie, w jaki użytkownicy kryptowalut i handlowcy mogą potrzebować płacić podatki.

Jak zauważono w komunikacie POSA, a także w ramach toczącego się federalnego postępowania sądowego (Jarrett przeciwko Stanom Zjednoczonym, nr 3:21-cv-00419 (M.D. Tenn.)), wycofanie się IRS z opodatkowania nagród za staking w momencie ich tworzenia jest znaczące i stoi w sprzeczności ze sposobem, w jaki IRS historycznie omawiał opodatkowanie kryptowalut.

Ledgible ma za zadanie ogarnąć zawiłości przestrzeni kryptowalutowej, przekładając je na tradycyjne platformy finansowo-podatkowe i księgowe, dzięki czemu kryptowaluty staną się czytelne zarówno dla specjalistów podatkowych, jak i konsumentów.

UPDATE: Dzisiaj POSA ogłosiła, że rząd zaoferował zwrot powodowi Joshua Jarrettowi podatków, które zapłacił, gdy stworzył nową własność poprzez staking, co jest znakiem, że IRS może już nie próbować opodatkować tokenów stworzonych poprzez staking w przyszłości. Jarrett nie zgadza się na zwrot i kontynuuje swoją sprawę, ponieważ bez takiego orzeczenia nic nie powstrzyma IRS przed ponownym zaskarżeniem go w tej sprawie.