Przez pracowników AccountingWEB

W lutym Microsoft News Center (MNC) rozmawiał z Kurtem DelBene, prezesem działu Microsoft Office, oraz Satyą Nadellą, prezesem działu Server and Tools Business firmy Microsoft, na temat tego, co nowego i co niezmiennego dzieje się w chmurze obliczeniowej. Oto co mieli do powiedzenia.

MNC zaczęło od zapytania DelBene i Nadelli, co ich zdaniem naprawdę zmieni się dla IT i firm, gdy zaczną przenosić część swojego IT do chmury.

"To, co zazwyczaj słyszę od klientów, to fakt, że ich działy IT nie podejmują okrojonych decyzji o 'przeniesieniu do chmury', ale raczej patrzą na swoją starzejącą się infrastrukturę i wiedzą, że muszą ją zmodernizować" - powiedział DelBene. "To właśnie tutaj pojawia się siła chmury obliczeniowej. Może ona zapewnić organizacjom IT elastyczność i wybór. Mogą one umieścić pewne możliwości w chmurze i ponownie wykorzystać zasoby, jednocześnie zwiększając zasięg i elastyczność dla swoich użytkowników."

Podkreślił również, że wielu klientów w małych i średnich firmach nie ma miejsca na "wdrożenie serwera Exchange lub serwera SharePoint." Chmura może dać im te same możliwości.

Nadella dodał",Jedna spójna zmiana, którą zidentyfikowaliśmy jest w świecie urządzeń. W biznesie infrastrukturalnym najpierw staramy się rozpoznać wszelkie zmiany wzorców architektonicznych w rozwoju i wdrażaniu aplikacji, aby określić, w jakim kierunku zmierza branża." Kiedy Microsoft rozmawia z klientami o typach aplikacji, które budują, Nadella powiedział",Stwierdzamy, że są one szeroko klasyfikowane jako aplikacje na urządzenia i w chmurze. W tym kontekście widzimy, że przedsiębiorstwa patrzą na chmurę jako sposób na dotarcie do mnóstwa urządzeń."

MNC's następnie postawił pytanie",Co myślisz, że są największe mity tam o chmurze?"

DelBene powiedział, że jeden z największych mitów opiera się na potrzebach biznesowych i ich złożoności. "To nie jest tak, że chmura nagle oznacza, że firma może przeprojektować produkt klasy konsumenckiej, aby dopasować go do wszystkich swoich potrzeb tylko dlatego, że ludzie używają go poza pracą", powiedział. "Firmy nadal muszą spełniać potrzeby związane ze zgodnością z przepisami i muszą mieć dostęp między innymi do swoich zapisów historycznych. Te wymagania istniały już wcześniej i nie zniknęły z powodu przejścia na chmurę". Chmura może zwiększyć dostęp i podnieść wydajność, ale tradycyjne potrzeby biznesowe są nadal bardzo złożone."

"Myślę, że staje się znacznie bardziej jasne, że IT będzie faktycznie napędzać przejście do chmury, a nie zostanie przez nią zastąpione" - powiedział Nadella. "W miarę jak nasi klienci i partnerzy to ogarniają, widzimy wiele kreatywności i energii, która naprawdę będzie napędzać następną generację obliczeń".

Powiązane artykuły:

  • Cloud Computing i biuro bez papieru dla CPA
  • Praktyczne wskazówki dotyczące poruszania się po "polu minowym" podatku od sprzedaży, jakim jest "chmura obliczeniowa