Jestem głęboko przekonana, że gdyby nie zdolność mojej firmy do nieszablonowego myślenia i pivotowania - rozszerzania naszej oferty z podstawowych funkcji księgowych na firmę świadczącą pełen zakres usług, korzystania z innowacyjnych technologii oraz współpracy z innymi firmami, które uzupełniają nasze usługi - nie bylibyśmy w takiej pozycji, w jakiej jesteśmy dzisiaj.

Kiedy znaczna liczba firm została zamknięta na początku pandemii koronawirusów, branża księgowa, podobnie jak wiele innych branż, została zmuszona do ponownej oceny swoich tradycyjnych sposobów działania - i to szybko. Zwiększony popyt na usługi zdalne postawił na głowie ten tradycyjnie praktyczny zawód, pozostawiając firmy księgowe i rachunkowe w rozterce, jak znaleźć sposób na pomoc klientom w dostosowaniu się do nowych i narastających niepewności.

To właśnie w tym okresie szybkich zmian i innowacji w branży zdecydowałam się podjąć skok wiary i założyć własną firmę księgową. W porównaniu z moją poprzednią pracą, w której zajmowałam się księgowością i rachunkowością w firmie dekarskiej, Capovario rozpoczęło swoją działalność jako mój osobisty projekt z pasją. Od tego czasu firma rozrosła się w sposób wykładniczy - w ciągu nieco ponad dwóch lat przekroczyliśmy już nasz pięcioletni cel.

Kiedy ludzie pytają mnie, jak udało mi się tak szybko rozwinąć firmę w tak trudnym dla wielu innych firm okresie, moja odpowiedź jest prosta: wprowadzaj innowacje lub ryzykuj, że zostaniesz w tyle. Znaleźliśmy sposób, aby rozwijać się w tym nowym środowisku gospodarczym, tworząc nowy typ firmy księgowej i rachunkowej - taki, który współpracuje z różnymi specjalistami z branży, aby pomóc nam zaspokoić wszystkie potrzeby naszych klientów w jednym miejscu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych usług podatkowych i księgowych oferowanych przez wiele firm księgowych, Capovario oferuje różnorodne usługi, takie jak coaching dla właścicieli firm, forensic accounting i wiele innych. A kiedy mówię więcej, to naprawdę mam na myśli więcej. Dzięki profesjonalnym relacjom, które zbudowaliśmy, Capovario stworzyło światowej klasy zespół profesjonalistów w tak różnych dziedzinach jak marketing, IT i ubezpieczenia. Nasi klienci mogą skorzystać z tej bezpośredniej współpracy i w zasadzie uzyskać zaspokojenie swoich potrzeb biznesowych pod każdym względem "pod jednym dachem".

Wierzę, że każda firma ma unikalne potrzeby - i potrzebujesz różnych narzędzi, aby dostosować się do tych potrzeb. Współpracując z naszymi partnerami biznesowymi, byliśmy w stanie zapewnić naszym klientom innowacyjne oferty technologiczne. Narzędzia te pomogły nam dojrzeć do konkurencyjnej, pełnowartościowej platformy, która aktywnie zakłóca funkcjonowanie branży księgowej.

W czasach niepewności ekonomicznej i ogromnych wyzwań jestem wdzięczny, że miałem te narzędzia i wsparcie, które pomogło mojemu biznesowi rozkwitnąć. Wyszliśmy z jednych z najczarniejszych dni pandemii, a z pomocą technologii cyfrowej udało nam się zachować konkurencyjność.

Na przykład, nasi klienci z małych firm są zmęczeni wypisywaniem czeków sprzedawcom, którzy nie akceptują kart kredytowych. Jedną z pierwszych rzeczy, które robię, gdy wprowadzam nowego klienta, jest skonfigurowanie go z Melio, co daje im elastyczność w zakresie płatności w dowolny sposób. Jako właścicielka małej firmy chcę współpracować z firmami, które nie tylko pomogą mi zbudować i rozwinąć mój biznes, ale także będą zgodne z moimi wartościami i pomogą podnieść poziom naszej społeczności i naszej pracy.

Zachęcam wszystkich księgowych do kreatywności i korzystania z innowacyjnych technologii, które pomogą przenieść ich biznes na wyższy poziom.

Dave Kersting wziął również udział w cyfrowym webinarium AccountingWEB Practice Excellence Live. Możesz obejrzeć to seminarium oraz odcinki z Tech Pulse i Tax Talk Live Digital Webinars tutaj.