Gail Perry, redaktor naczelny

Rok temu, Pascal Houillon, dyrektor generalny Sage North America, zaskoczył społeczność partnerów i klientów Sage ogłoszeniem, że firma zamierza przyjąć markę Sage i podkreślić nazwę Sage we wszystkich swoich produktach, wycofując znane nazwy, takie jak Peachtree, Timberline, Accpac, MAS, Simply Accounting i ACT!

Rok później, na corocznej konferencji dla klientów i partnerów Sage Summit, dyrektor generalny Sage North America Pascal Houillon i dyrektor techniczny Himanshu Palsule wygłosili przemówienie inauguracyjne i ujawnili szczegóły strategii firmy, aby pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom (SMB) w Ameryce Północnej wykorzystać urządzenia mobilne i chmurę do lepszego zarządzania procesami biznesowymi. Sage jest wiodącym globalnym dostawcą aplikacji księgowych, ERP i innych aplikacji do zarządzania biznesem oraz usług dla małych i średnich firm, z ponad trzema milionami klientów w Ameryce Północnej i ponad sześcioma milionami klientów na całym świecie.

"Mobile i Cloud computing stały się siłą napędową dla efektywności wśród małych i średnich firm", powiedział Houillon. "Ostatnie [amerykańskie Cities Business Journals] badanie właścicieli SMB wykazało, że 36 procent z nich korzysta obecnie z tabletów lub Cloud computingu, w porównaniu z zaledwie 14 procentami rok temu. Jedna trzecia z nich korzysta z obu. Ci pierwsi użytkownicy pozostają dłużej połączeni ze swoją firmą i na więcej sposobów. Odnoszą również większe sukcesy i szybciej się rozwijają. Sage dostarcza rozwiązania dla chmury i mobilnego przetwarzania danych już dziś i jesteśmy zaangażowani w pomaganie małym i średnim przedsiębiorstwom odnosić sukcesy w tym nowym świecie."

W keynote, Houillon opisał globalne, trójstronne podejście firmy do Chmury - każde skierowane do konkretnego segmentu rynku SMB i każde wspierające dostęp mobilny.

Popierwsze: Sage One, rozwiązanie SaaS typu multi-tenant dla małych firm zatrudniających do dziewięciu pracowników, zbudowane w oparciu o open-source'owy framework aplikacji internetowych Ruby on Rails. Sage One został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w maju, a firma ogłosiła nadchodzące funkcje, które będą wdrażane do klientów w miarę ich ukończenia, w tym integrację bankową, możliwości mobilne i płatności faktur online.

Po drugie: nowa generacja technologii hybrydowej chmury, w której Sage będzie ściśle współpracować z Microsoftem, wykorzystując jego platformę Azure. Sage Construction Anywhere, zbudowany na Azure, jest już na rynku, od maja uruchomiony w Ameryce Północnej. Trwa rozwój na Azure produktów ERP firmy, zwłaszcza Sage 300 ERP (dawniej Sage ERP Accpac). Firma ogłosiła również, że Sage 300 ERP 2012 zostanie dostarczony w tym kwartale i będzie zawierał ulepszone funkcje użyteczności, takie jak Sage Advisor i Visual Processes, a także usługi połączone dla mobilnego dostępu do systemu ERP.

Trzecia: Następna generacja Sage ERP X3 jest w pełni internetową platformą ERP dla rynku średniego, która obiecuje dostarczyć nowe poziomy prostoty w interfejsie użytkownika, przetwarzaniu danych i modelach przechowywania danych dla średniego rynku ERP. Platforma Sage ERP X3, o nazwie kodowej Syracuse, zostanie dostarczona w Ameryce Północnej w 2013 roku. Firma ogłosiła również wydanie najnowszej edycji Sage ERP X3, wersji 6.5, która oferuje integrację z Sage SalesLogix i różnymi połączonymi usługami, która rozpocznie się w październiku, w tym dostępność po raz pierwszy cen subskrypcyjnych.

Sage CTO Himanshu Palsule opisał strategię firmy, aby dokonać dodatkowych inwestycji w Chmurę i usługi mobilne, które rozszerzą rosnące portfolio firmy. Portfolio to obejmuje już takie usługi jak Sage One do zarządzania współpracą zespołową, projektami i rozliczeniami; Sage Source do zarządzania komunikacją pracowniczą; oraz Sage Mobile Payments, która została wykorzystana przez organizacje takie jak Girl Scouts do przeprowadzania transakcji kartami kredytowymi na telefonach komórkowych z bezpośrednią integracją z systemami księgowymi i ERP Sage.

Palsule zademonstrowała dwie nowe aplikacje mobilne zaprojektowane tak, aby umożliwić małym i średnim przedsiębiorstwom przyjmowanie zamówień na produkty, fakturowanie usług i przyjmowanie płatności na tabletach i smartfonach z wszystkimi istotnymi informacjami ERP na wyciągnięcie ręki. Te aplikacje mobilne oparte na rolach zmieniają smartfony i tablety w potężne narzędzia sprzedaży dla klientów SMB.

Houillon zakończył swoje przemówienie do społeczności partnerów biznesowych Sage, uznając możliwość nadchodzących zmian napędzanych przez wyraźne skupienie się na potrzebach SMB:

"Bez wątpienia znajdujemy się w świecie szybkich zmian. Ale każdy z nas powinien pamiętać: Nasi klienci są tym, co napędza nasz świat. Wykorzystując nasze podstawowe atuty, aby skłaniać się ku potrzebom naszych klientów i będąc gotowym do podejmowania śmiałych ruchów w odpowiedzi, wszyscy jesteśmy częścią nadchodzącego wzrostu."

Silne skupienie się na dostarczaniu wartości klientom, odchodząc od modelu wykorzystywania instalacji i wdrożeń jako głównych generatorów przychodów, może pozostawić niektórych sprzedawców Sage z pytaniami o ich potencjał przyszłego sukcesu. "Wiele rzeczy, które robią, ma niską wartość dla klientów. Myślę, że muszą ponownie skupić się na prawdziwej wartości, którą przynoszą klientom" - powiedział Houillon. "Cała działalność związana z aktualizacją/instalacją, w świecie online, zaczyna się zmniejszać. Co robisz po zakończeniu instalacji? To właśnie na tym muszą się skupić - rozliczasz się z premią, ponieważ rozwiązujesz prawdziwe problemy".