G2 Crowd, crowdsourced, Yelp-jak witryna recenzja oprogramowania biznesowego, opublikował swój najnowszy raport, który ma najwyższą satysfakcję i oceny użytkowników dla dziewięciu z najbardziej recenzowanych platform oprogramowania księgowego na rynku.

Z ponad 75 dostawców oprogramowania wymienionych w kategorii G2 Crowd's Oprogramowanie księgowe, dziewięć produktów w rankingu każdy otrzymał 10 lub więcej recenzji, aby zakwalifikować się do włączenia do G2 Crowd's Siatka dla księgowości lato 2015 raportu.

We wszystkich systemach księgowych recenzenci stwierdzili, że produkt, którego używają, spełnia ich wymagania w średnim stopniu 79 procent, podczas gdy średnio recenzenci stwierdzili, że są w 75 procentach skłonni polecić produkt, którego używają. Najwyżej oceniane funkcje produktów to internacjonalizacja, zapisy w dziennikach i automatyzacja AR.

Rankingi satysfakcji są generowane na podstawie recenzji użytkowników, a obecność na rynku jest obliczana na podstawie wielkości dostawcy, jego udziału w rynku i wpływu na społeczeństwo. W oparciu o kombinację tych wyników, każde oprogramowanie zostało skategoryzowane jako Lider, High Performer, Contender lub Nisza.

Niektóre z najważniejszych punktów raportu pokazały, że QuickBooks Desktop, Intacct i Xero zostały uznane za Liderów. Aby zakwalifikować się jako Lider, produkt musi uzyskać wysoki wynik satysfakcji klienta i mieć znaczącą obecność na rynku, według G2 Crowd.

Produkty o wysokiej wydajności mają stosunkowo wysoki poziom satysfakcji i niższe wyniki obecności na rynku. Ponadto uznano, że firmy o wysokiej wydajności mają wysokie wyniki satysfakcji klientów, ale są stosunkowo mniej obecne na rynku niż liderzy, co wynika z faktu, że są nowszymi firmami, mają mniej pracowników lub mniejsze dochody. FreshBooks był jedyną firmą, która otrzymała tytuł High Performer, podczas gdy Intacct uzyskał najwyższy ogólny wynik satysfakcji klienta.

Według raportu G2 Crowd, kontrkandydaci są definiowani jako produkty o znaczącej obecności na rynku i zasobach, ale ich produkty otrzymały oceny satysfakcji użytkowników poniżej średniej lub nie otrzymały jeszcze wystarczającej liczby recenzji, aby zatwierdzić swoje produkty. Konkurujące produkty w najnowszym raporcie to: Sage 100 ERP, QuickBooks Online i Microsoft Dynamics GP.

Produkty niszowe zostały zdefiniowane jako te, które nie mają obecności na rynku Liderów. Mogą one być oceniane pozytywnie na zadowolenie klienta, ale nie otrzymały jeszcze wystarczająco dużo recenzji, aby potwierdzić swój sukces. Jedynym wymienionym w raporcie produktem niszowym był FinancialForce.

Raport Summer 2015 opiera się na ponad 425 recenzjach napisanych przez indywidualnych specjalistów z dziedziny biznesu i finansów, a także uwzględnia satysfakcję klientów zgłoszoną przez użytkowników oraz obecność na rynku dostawców określoną na podstawie danych społecznościowych i publicznych w celu stworzenia rankingu produktów.

Pełny raport z badań można nabyć od G2 Crowd za 599 USD i oferuje oryginalne dane do filtrowania i ważenia, a także indywidualne profile każdej platformy z najbardziej pomocnymi pozytywnymi i negatywnymi recenzjami oprogramowania księgowego, szczegółowe informacje o firmie, oceny zadowolenia użytkowników, oceny funkcji i metryki klientów.

Powiązane artykuły:

Grid(un)locked: Wiodące oprogramowanie księgowe na podstawie recenzji użytkowników G2 CrowdG2
Crowd identyfikuje najlepsze narzędzia do zarządzania wydatkami na podstawie recenzji użytkowników