W tej serii do tej pory, mamy pokryte niektóre z powodów ludzie są obawiają się przenieść ich rachunkowości do chmury.

Jako użytkownik końcowy oprogramowania księgowego, pytania, które poruszyliśmy są uzasadnione i powinny uniemożliwić użytkownikowi oprogramowania stacjonarnego przejście do rozwiązania opartego na chmurze, jeśli obiecane dodatkowe funkcje nie są potrzebne. W ostatniej części omawiamy to, co jest prawdopodobnie najważniejszym pytaniem: "Czy mogę używać obu?".

Istnieje oczywiście bardzo znaczący nacisk ze strony głównych dostawców oprogramowania, aby przenieść swoich użytkowników do platformy opartej na chmurze. Chociaż te opcje zapewniają pewne potencjalnie przydatne funkcje dla użytkownika komputera stacjonarnego, rzeczywistość jest taka, że dostawcy oprogramowania zarabiają znacznie więcej pieniędzy z rozwiązań online. Tak więc, nie będzie nadal bardzo silny nacisk w tym kierunku.

Jednak zawsze będziesz klientem, a będziesz miał możliwość wyboru, który zasób sprawia, że najbardziej sensowne dla swoich potrzeb księgowych. Dzieje się tak pomimo faktu, że dostawcy oprogramowania lub aktywni blogerzy mogą próbować przekonać Cię, że nie przenosząc się do chmury, jesteś "przegapić", "po prostu sprzeciwia się zmianie" lub "za czasami".

Jeśli jesteś profesjonalistą w dziedzinie księgowości lub księgowym, najlepszą wiadomością jest to, że masz pełne "menu" zasobów, które pozwolą Ci najlepiej służyć potrzebom swoich klientów. Jeśli jesteś taki jak ja, zawsze chętnie usłyszysz o rozwiązaniach, które mogą ułatwić zadanie, ale na koniec dnia, chcesz wybrać opcję / rozwiązanie, które działa najlepiej dla Ciebie.

Podsumowanie

Innymi słowy, jeśli wersja desktopowa oprogramowania działa dobrze dla Twojej firmy i chcesz kontynuować pracę w lokalnym środowisku, nie ma powodu do zmiany. Jeśli jednak szukasz prostszego sposobu na zapewnienie dostępu do pliku pulpitu dla swojego księgowego/księgowej lub masz zdalne komputery/członków personelu, którzy potrzebują dostępu, warto rozważyć Qbox.

Dzięki Qbox księgowi i ich klienci nadal korzystają z tej samej desktopowej wersji programu QuickBooks, ale mają lokalnie hostowaną kopię pliku, która jest stale synchronizowana z kopią zdalnego klienta. Innymi słowy, nie trzeba już wysyłać plików QBW tam i z powrotem. Nie ma już także współdzielenia ekranu, drogiego hostingu w chmurze ani pobierania/przeładowywania plików QuickBooks.

Innymi słowy: Możesz doświadczyć tego, co najlepsze z obu światów, nadal korzystając z desktopowej wersji swojego oprogramowania księgowego, ale pozwalając chmurze pomóc we współpracy i automatycznym tworzeniu kopii zapasowych plików za rozsądną cenę.